| LoLa_2164 a întrebat:

Am 11 ani si as vrea sa ma epilez pe picioare. La un salon desigur. Parul nu este chiar foarte mult, dar nici foarte scurt si destul de subtire. Doare cu aparatul? Dar cu ceara ( rece si calda )? Ce ati simtit prima data? Este la fel ca pensatul? Si inca ceva : Pe picior am o lovitura invinetita( de cateva saptamani, nu prea mare ). Se poate epila in zona aceea sau o las? Mentionez ca e aproape pe genunchi ( putin in mai lateral ).

Răspuns Câştigător
| AndraAlexaLove a răspuns:

Cu ambele, la inceput e putin dureros, dar dupa mine cel mai rau e cu benzi. Lovitura aceea nu e nici o problema.
Apropo chiar daca e mai dureros putin cu benzi tine destul de mult( 3-4 saptamani, poate chiar mai multe )
fundita?happy

2 răspunsuri:
| αłναıиıα a răspuns:

Atat cu epilatorul cat si cu ceara e dureros la inceput, deoarece nu esti obisnuita. Lovitura invinetita nu e nici`o problema. Dar daca te epilezi apoi trebuie sa o faci constant deoarece iti v-a creste parul mai gros si tepos. Daca ai cicatrici evitale cu aparatul.

| Roxiy a răspuns:

Hm. nu pot sa te ajut prea mult dar o sa incerc.eu cred ca nu ar trebui sa te depilezi in plus esti copil... la fel ca mine...mama mea mi-a spus ca cu ceara doare. sper ca te -am ajutat