| cυρcαкє a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta la urmatoarea intrebare : Eu am tenul creol si as vrea sa-l deschid. Am auzit ca zeama de lamaie e buna pentru deschiderea tenului. E adevarat? Daca da, cand si cum il aplic?

Dau fundita + vot!

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,daca ai tenul creol nu prea ai ce sa ii faci, este ceva genetic.Eu auzisem ca zeama de lamaie este buna pentru pistrui si nu pentru deschiderea la culoare a tenului.Am citit tot la fel intr-un articol ca laptele ar fi bun pentru albirea la fata, dar nici nu stii ce sa crezi, sincer. Uite aici un site, incearca ce spun ei, poate functioneaza:
http://www.codrosu.ro/......ui-acasa/. Bye!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și naturală fără să zbârcești pielea, ce are?
Freci felii pe lămâie pe tenul curat, dimineața.
Pa, pa.

| KellyGreen a răspuns:

Nu o sa te ajute sa iti deschizi pielea lamaia, lamaia e folosita pentu persoanele care vor sa scape de pistrui sau sa isi decoloreze alunitele.
Pentu albirea fetei sunt creme destule la farmacie, am fost si eu odata sa intreb si mi-a zis farmacista ca a incercat si ea si chiar i-a albit tenul( nu mai stiu de la ce firma era), insa oricum du-te la farmacie si intreaba sigur trebuie sa aiba ceva.