| Diodiu_Cristy_1998 a întrebat:

Buna TPU.Stie careva cum sa scap de cosurile de pe fata.DAU
FUNDA

Răspuns Câştigător
| deer01 a răspuns:

Exista tot felul de creme dar depinde de tenul fiecaruia.
Am mai auzit "leacuri" din astea in multe parti. Lamaia cica e buna pentru cosuri. Te dai pe fata si ti le usuca, la fel si pasta de dinti laughing. Sau ai putea sa te speli mult mai des pe fata si sa te dai cu spirt, si spirtul usuca cosurile. A da, si sa nu le rupi. big grin

7 răspunsuri:
| Sonic2070 a răspuns:

Pune-ti pasta de dinti pe cosuri si las-o sa se usuce. Cand o dai jos da-o cu apa calduta. Daca nu, te poti da si cu otet pe fata si lasa-l sa se usuce. Poti face asta si in cazul arsurilor.

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Spalate cu ceai de musecel si dati pe fata cu spirt

| bombonika1799 a răspuns:

De dimineata spala-te pe fata cu un gel de curatare, dupa care da-ti cu crema hidratanta, incearca sa eviti sa-ti atingi fata, seara demacheaza-te spala-te si da-ti iar cu crema hidratanta. daca vrei poti folosi isotrexin gel..este foarte bun..bea multa apa, in special este buna apa calduta cu cu lamaie si miere.

| cristeaandrada a răspuns:

Da-te cu miere pe cosuri seara si dimineata spala-ti fata cu apa rece. repeta procedeul pentru ca nu o sa dispara doar daca faci asta o singura data laughing

| marelesecret97 a răspuns:

Poti sa folosesti, tot felul de creme sau de produse. daca iti apar doar cateva, lasa.le asa (nu le strange) si vor disparea. nu definitv deoarece cosurile sunt " constante ".

| Emy2000 a răspuns:

Poti sa te speli de mai mult de 5-6 ori pe fata ( CU APA SI SAPUN) sau merge cu o crema buna sau daca nu, cu un dischet si ceai natural. Sper sa mearga.

| TamaraTania a răspuns:

Si eu am cosuri si am folosit miere cu scortisoara amestecate.Ti le pui pe fata si stai cu masca vreo o ora apoi ti se usca..si sa nu-ti spargi nici un cos. happy...dar nu din prima vor disparea toate!