| Buhaluci22 a întrebat:

Cum sa scap de pielita de pe nas? Se vede urat daca am fond de ten pe fata.Dau funda.Scuzati categoria

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste miere/ulei cu zahar pudra sau biacarbonat de sodiu ( particulele trebuie sa fie foarte fine ca sa nu agresezi pielea ) ca sa indepartezi pielea moarta. Poti sa mai utilizezi un prosop imbibat in apa pe care ai pus si putin gel de curatare, cu miscari circulare iti masezi nasul. Foloseste o crema hidratanta ca sa nu mai ai probleme cu uscarea pielii, exclude din rutina orice produs care-ti usuca tenul si utilizeaza un primer ca sa nu mai risti sa se vada fdt inestetic.

| wonderwoman123 a răspuns:

Exfoliaza-te. Daca nu ai un exfoliant propriu-zis, poti folosi cleanser amestecat cu zahar sau
corn flour (scuze dar nu stiu cum se spune in romana) si freci.

| Roxy5199 a răspuns:

Exfoliat si crema foarte hidratanta seara, inainte sa te culci. Aplica rema hidratanta inainte de fdt

| doctorAnswer a răspuns:

Bună!
Încearcă cu o mască exfoliantă și o curățare mai miticuloasă.
În cel mai neplăcut caz este și problema fondului de ten. Încearcă unul destinat tipului tău de ten.
Sper ca răspunsul meu să-ți fie util!