| Marbella188 a întrebat:

stie cineva cu ce pot scapa de acele bubite rosii si multe de pe fese? Am o igiena ft ok, folosesc scrub si sapun antibacterian dar nu scap de ele. De epilat ma fac cu crema si acum incep cu ceara, oare cum scap de ele? Mulţumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la dermatolog

| darrio2007 a răspuns:

De la epilat ti se trage. Nu o mai face un timp si vezi ce se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil a avut și crema depilatoare un rol aici, dar cel mai important e să te hidratezi cu ceva după epilare.
Recomand ulei de cocos. Eu mă fac mereu pe piele și mi-e foarte hidratată.

+ Acum ceva timp, am avut și eu o perioadă când mă iritam puțin, și am avut câteva bubițe roșii. Mi-am cumpărat o cremă de la un magazin naturist, și am fost surprinsă să văd că într-adevăr a avut rezultate vizibile. Mie și celorlalte persoane cărora le-am recomandat-o, cu aceeași problemă.
"FaviBaby" se numește, cremă pentru îngrijirea pielii iritate. Nu e nici foarte scumpă.

În altă ordine de idei, primul răspuns a dat un sfat bun, fără haine strâmte și lasă pielea să respire cât mai mult.

| adeluna a răspuns:

Lenjerie doar din bumbac, nu sintetica. Si fara haine stramte. Incearca sa lasi pielea sa se aeriseasca cat mai mult