| littlegirl07 a întrebat:

Va rog sa nu radeti. Duminica, m-am epilat cu ceara intre sani. Mi-au aparut niste bubite rosii, care nu prea par ca vor disparea curand.Stiti cumva vreo crema sau ceva?

11 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Probabil te-ai epilat pentru prima data si acesta este un efect absolut normal. Te poti da cu orice crema hidratanta, bubitele vor disparea oricum!
Data viitoare cand te vei epila, nu ti se va mai intampla asta!

| elena a răspuns:

Nu puteai, sa folosesti o penseta, pentru smulge fiecare firicel in parte? Parul va aparea din nou peste 4 - 5 zile si va deveni, dupa fiecare eplilat, din ce in ce mai viguros. Mergi la farmacie, cumpara un tub/unguent Fluocinolon N si maseaza zona respectiva, iti va trece in 2 -3 zile/foloseste Fuocinoloun in orice fel de rani, arsuri, bubite(cosuri). Bubulitele sunt, pentru ca isi fac aparitia noile fire de par. Am dat sfaturi pentru domnisoara, daca intrebarea este pusa de un baiat, penseta nu mai este buna, ca nu termini nici in 4 ore...atunci, te rog din suflet, nu mai fa o asa prostie.

| Onn3 a răspuns:

Vor trece dar data viitoare mai bine iti decolorezi parul ca nu o sa stai mereu sa te epilezi intre sani, dar foloseste o crema hidratanta gen cea cu galbenele

| BlackRose95 a răspuns:

Foloseste Tetraciclina. Este o crema foarte buna, te dai, sa zic, asta-seara cu ea iar a doua zi cand te trezesti nu mai ai nimic.

| strawberrycool14 a răspuns:

Bunahappy! Nu voi rade, pentru ca stiu ca se poate intampla oricui! Iti recomand sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo., ok?

| NoNameexd a răspuns:

Nu te agita,nu cred că este nimic grav,și alea nu sunt bubițe, sunt pete roșii din cauză că ți-ai scot firele de păr cu tot cu rădăcină, așa că dacă te supără(te mănâncă sau te ustură) folosește o cremă de corp...în câteva zile o să-ți trecăwinking happy.

| Krosa a răspuns:

Pai nu trebuia sa faci asta pentru ca piele de la sani e foarte sensibila. Foloseste Nidoflor.
Sper ca te va ajuta.

| andreyuu a răspuns:

Aceste bubite au aparut pentru ca te-ai iritat intre sani, vor trece in cateva zile.

| wolfy911 a răspuns:

Or sa dispara, te-ai iritat doar, incearca sa da-i cu o crema de fata...

| InfiniteInfinity a răspuns:

Acele bubițe ți.au apărut fiindcă ți s.a iritat pielea, O sa dispară în maxim 2-3 zile.
Nu îți sugerez să te dai cu o anumită crema deoarece pielea este mai sensibilă in zona accea mai ales acum că te.ai epilat, ai răbdare si vor dispărea!

| dezeubby a răspuns:

In primul rand, ca baiat mi se pare ff ok ca te-ai epilat in acea zona deci nu e nimic de ras. Acum cat timp te-ai epilat?

Sper sa nu gresesc dar cred ca poti folosi crema de galbenele... sau am auzit pe undeva de crema de galbenele amestecata cu ulei din germeni de grau si ulei de migdale care o iei de la o farmacie naturista.