| Izukie00 a întrebat:

Stiti cumva unde pot gasi/comanda/cumpara spray sau vopsea de par de diferite culori gen roz, verde, albastru? Vreau sa-mi fac suvite pentru un eveniment destul de important si nu stiu unde pot gasi. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Roobeertaa a răspuns:

Buna! poti lua si de la farmacie,asta daca nu vrei sa iti deteriorezi asa mult parul, tinctura de castelani[roz], albastru de metil[verde, albastru] sau violet de gentiana[mov]. Daca vrei culoareamai deschisa pune cateva picaturi intr-un bol siamesteca cu un balsam sau cu masca de par[atentie aceasta sa fie de culoare alba si nu pune sampon sau apa in amestec]Eu mi-am facut si e super, se merita mai mult decat sa dau 20-30lei pe o vopsea aceasta e3, 5-5lei in functie de farmacii.Stai jumatate de ora si clatesti normal.Bafta!

| Izukie00 explică (pentru Roobeertaa):

Buna. O sa incerc. Ideea ta chiar e buna. La asta nu m-am gandit. Si daca spui ca iese bine si ai incercat pe parul tau, trebuie sa merite banii. Dar nu prea am inteles ultima parte. Pun cateva picaturi din sticluta, amestec cu balsam de culoare alba, dau pe par si apoi las amestecul pe par 30 min. si clatesc, nu? Si inca ceva: Se ia la spalat, nu?

| Roobeertaa a răspuns (pentru Izukie00):

Da tinctura de castelani eu sicluta mica si nu pui foarte mult deoarece daca vrei sa iasa un roz mai deschis o sa foloosestii muuulta masca sau balsam, asa mai bine pui cate putin cate putin dupa masca, amesteci vezi culoare si tot asa pana ajungi la nuanta dorita.Da 30min si clatesti normal, si automat se ia eu cu masca de par in 2-3 saptamani deja se mai vedea putin, dar daca te speli mai des se ia mai repede.

11 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

Gasesti aici www.pisica-neagra.ro - si vopsea colorata si tot ce ai nevoie pentru aplicarea si ingrijire culorii.
Asteptam poze :)

| kitten95 a răspuns:

Poti sa intrebi la un salon. poti sa iti sumperi si vopsea semipermanenta(iese de tot dupa 24 de spalari)

| Izukie00 explică (pentru kitten95):

Cred ca voi intreba. Mersi oricum.

| Dianatips a răspuns:

Am vazut eu ieri la Kaufland la raionul cu decoratiuni pentru zile de nastere big grin

| Izukie00 explică (pentru Dianatips):

Spray de par?

| Dianatips a răspuns (pentru Izukie00):

Da, spray big grin

| Gargaianu_Raul_1985 a răspuns (pentru Dianatips):

IN constanta?

| mariusnpr a răspuns:

Poti incerca pe http://mycosmetics.ro/categorie-produs/colorarea-parului/

Au si spray si sampon colorant pentru par...