| dany179 a întrebat:

Sunt baiat.
Cum as putea sa ofer volum frezelor mele dar in acelasi timp freza trebuie sa aiba si breton?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!happy
Sunt fata, dar am ceva experienta in domeniu si cu look-ul baietilor.In primul rand dupa tunsoare,depinde si textura firului de par,daca este un par gros, aspru va sta mult mai usor, dar daca este un par moale si subtire vei avea dificultati in ranjarea lui(valabil si in cazul fetelor si al baietilor). Primul pas este sa folosesti un sampon adecvat tipului de par(gras/uscat/normal/vopsit etc. ), unul pentru volum fiind ideal pentru un par subtire. Dupa spalare, iti usuci parul cu feonul in proportie de 90%, dupa aceea cu ajutorul unei perii cilindrice iti dai froma dorita.Bagi peria de la radacina panala varfuri(pui accent la radacina si impingi peria in fata pentru volum). Poti utiliza si spuma pentru o flexibilitate si durata mai mare a coafurii.La sfarsit pulverizezi putin fixativ.Gasesti si pe youtube tutoriale la coafatul pentru volum din perie si feon daca nu te descurci, dar nu e dificil. Sper ca te-am ajutat!happy