| AestheticPerf a întrebat:

Buna, TPU! Sunt baiat si am 18 ani si as vrea ca pe la 20-25 de ani sa imi fac un tatuaj pe antebrat, aproximativ cam pe tot antebratul. Vreau sa stiu un lucru, imi poate afecta sangele? Vreau sa fiu sigur de asta deoarece pe la 20 de ani vreau sa ma inscriu la un ONG de donat sange si chiar vreau sa fac lucrul acesta, iar daca tatuajul imi va afecta sangele as renunta la el. Vreau sa imi spuneti chiar si detaliat daca aveti rabdare si eventual ce medic ar trebui sa intreb care ar sti mai multe despre asta. FUNDA!happy: D

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Poti sa intrebi un hematolog.
Dar, vasele de sange se regasesc pana la nivelul pielii. Tusul va intra automat si in sange. Mai mult sau mai putin.
Dar daca te gandesti serios la asta, intreaba hematologul.

2 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

In mod sigur daca iti vei face acel tatuaj nu o sa fii primit in acel ONG! pentru ca da intr-o oarecare masura afecteaza...asa ca renunta char daca nu vei merge in acel ONG pentru ca nu e ceva ...serios sa-ti faci tatuaj!

Răspuns utilizator avertizat