| GeorgyAnneB a întrebat:

Buna TPU... Sunt foarte suparata! crying visul meu este sa devin modeling. Am vorbit si cu doamna mea de sport ca m-a intrebat ce vreau sa devin cand voi fi mare, iar eu i-am spus ca modeling si toata clasa a inceput aa zica ca nu am forme pentru modeling. Vreau sa merg la modeling cum sunt aia de la Next Top Model etc stiti voi de pe acum dar nu musai ca ala. Toata lumea imi spune ca trebuie sa arat bine nu ca o fufa. Am 90-91 sau 92 la fund (nu mai stiu sigur) 77 la sani si la talie 67 68 asa am 1.66 si 51 kg. Ce ar trebui sa fac sa arat bine si nu ca o fufa cum imi soune lumea si sa fiu buna pentru modeling. Fara jigniri va rog.

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Existi cam micuta de inaltime, ai putea totusi sa te duci la o agentie sa vezi daca te primeste si tot acolo o sa iti spuna cum sa faci ca sa devii un model.

| BiuL a răspuns:

Ai mult in talie si ar trebuie sa ai macar 1, 70 inaltime...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Nu m ai fii supărată că nu ai motive, lumea este rea, nu pune la inimă tot ce zic colegii tăi, ce virstă ai? Momentan esti mică esti in crestere, poate că acum vrei modeling, dar peste cîtiva ani cind m ai cresti vei vrea altceva, asta cu modelingul este doar un vis pe care il ai tu, dar esti tu sigură că poti face față la next top model, nu vezi cum le tratează Botezatu pe alea? Cum plîng alea că le pune ăsta la probe dure? Faci față? Faptul că nu esti inaltă nu ar fi asta problema mare, s au inventat acum sute de ani tocurile, si chiar dacă nu stii să mergi pe ele vei învăța, dar alta e problema si anume rezistenta organismului tău la efortul pe care trebuie să il depui la next top model, si daca esti o fată sensibilă si pui la suflet orice nu e locul ău acolo te distrugi, si pentru ce? Pentru o pasiune trecătoare numită modă? Tu acum esti pusă in fața unei decizii dar trebuie sa cîntăresti bine lucrurile, atit cu avantajele lor trecătoare ce i drept, dar si cu dezavantajele lor care de obicei lasă amprente personalitătii tale. Eu i ti doresc mult mult succes in tot ce doresti tu să faci, multă sănătate si ține ne si pe noi la curent cu deciziile pe care le ai luat si nu in ultimul rind cu ce ti au zis doamnele de la agentia de modeling unde vei merge sa aflii.Tu esti in poză? Ce virstă ai. O zi frumoasă si baftă!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, ce faci?

| T0T a răspuns:

Să nu mai fii atât de disperată.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ca sa fii model NU trebuie sa ai forme.
https://www.youtube.com/watch?v=4zCSQ9X5Wk0
Nu te mai uita la Next Top Model.

| kiri11 a răspuns:

Cauta aceste informatii intr-o agentie de modeling. Ei iti vor da toate detaliile direct fara a ocoli daca esti buna sau nu pentru aceasta functie.

| coolboy22 a răspuns:

Mai lasa emisiunile de la tv, nu vezi ca te-au prostit?

| Mara14 a răspuns:

O sa fi model pana la 30-maxim 35 de ani dupa ce te faci? Gaseste-ti o meserie de viitor. Te deranjeaza sa fi avocat cu 5000 de euro pe luna pana la 60 de ani? Devii model si dupa la 40 aflii ca esti in pericol de moarte ca la 1, 75 ai 35 de kg. Nu mi-o lua in nume de rau dar asta e adevărul. Si visul meu este sa parasesc Romania cat mai repede si uite ca nu e dupa noi.

| Tania59 a răspuns:

Mariile modele nu au nu stiu ce formesi nici nu au nevoie pentru ca sunt inalte si au talie de viespe si o fata frumoasa si expresiva. In talie trebuie sa ai 60 si trebuie sa ai peste 1, 70. Trebuie sa mai cresti in inaltime, innotul ajuta mult si sa slabesti putin.