| DutzaDiia a întrebat:

Sunt interesata sa cumpar o pereche de incaltaminte de pe site-ul internatioal 'ebay'. As vrea sa stiu ce ar trebui sa fac in primul rand : un cont? Dupa ce aleg produsul (marime,culoare,etc) ce trebuie sa fac? Produsul e din China, iar in anunt precizeaza ca taxele sunt responsabilitatea cumparatorului. Cat ar putea costa acestea? Multumesc mult pentru raspunsuri.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

O să plătești destul de mult pentru transport. Dar în jur de 100-150 de lei o să fie în plus pentru transport.

| Infraverde a răspuns:

In functie de valoarea produsului. Produselor intre 10 si 150 de euro li se adauga TVA, care este 24% din valoarea produsului. De exemplu, daca dai comanda de o pereche de bocanci de 100 de euro, la posta vamala mai platesti 24 de euro (24% din 100 de euro).