| Cutiuta123 a întrebat:

Vă rog, nu râdeți.Am 15 ani, (nu am menstruatie), de 2 zile mi-au aparut niste bubite mici pe labiile mari și mi s-au lungit, umflat si innegrit labiile mici. Mi-e rusine sa vorbesc cu cineva si nu vreau sa merg la medic. Sper că am ales bine categoria. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Crisdc69 a răspuns:

Lasa site urile si du te la ginecolog.

| alina2k18 a răspuns:

M-ai rupt cu ''lăbile mari'' si ''lăbile mici'' sa moara pestii mei laughing
Credeam ca doar eu am lăbi ca doar port 39 laughing
Posibil sa iti fii inceput pubertatea mai tarzior plus ca unele femei daca au diverse problemute la organele reproducatoare capata si un colorit f inchis in zona intima in rest fiind albe la piele.
Fuguta la medicul de familie, iti face niste analize si spui si tu ca inca nu ai menstruatie dar ai zona intima cam inflamata si stie medicul ce analize sa iti faca, daca nu ies bune analizele te trimite la specialist.
Sunt destule fetite cu probleme jos inclusiv chisturi ovariene.

| Sofer a răspuns:

Vorbește cu mama ta. Sa te indrume.

| Emilia2499 a răspuns:

Draga mea, vorbeste cu mama ta, ea e singura in care poti avea incredere si trebuie sa te duci la medic. Nu e de joaca. E destul de ciudat ca inca nu ti-a venit ciclul la 15 ani. Nu mai aștepta pana nu se agravează. Si apropo. Nu ai de ce sa iti fie rușine