| iljaponia a întrebat:

Buna TPU vara asta merg in Spania la mare si vreau sa am un abdomen plat si sa slabesc cateva kilograme daca se poate.am 163cm si 53kg..va rog ajutati-ma! funda

4 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Si eu merg in Spania:))bine uite ce te ajuta sa elimini grasimile(chiar doctorul mi-a zis ca am si fost operata de apendicita de curand):
1.bea multe dar multe lichide.stiu ca toata lumea iti zice ca e sanatos si nu stiu ce dar cu cat bei mai multe apa cu atat slabesti mai mult

2. ceaiul verde e genial pentru slabit.o colega de-a mea a slabit vreo 2 kg. cu 4-5 cani de ceai verde pe zi timp de vreo 2-3 saptamani.

3. abdomene(cel putin 70 pe zi nu conteaza cand sau cum); briceage si alte ex. cum ar fi http://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

4.nu manca junk food si nici sa nu bei suc

5.cura de slabire porneste de la cap deci cand vei transforma din ea un stil de viata vei slabi cu adevarat;)

sper ca te.am ajutat:)

papa``

| Inela a răspuns:

Buna! happy
Eu iti zic sa alergi- alergatul este cel mai bun: slabeste zonele necesare, intareste inima si te mentine in forma.
Eu am inceput vara asta sa alerg, si am si un program. Eu alerg de luni pina vineri (tu iti poti alege zilele care le vrei tu). Deci uite programul:
2 min - mergi la pas grabit
4 min - alergi repede
3 min - alergi lejer
4 min - aleri repede
2 min - pas grabit
Sunt 15 minute. Trebuie sa masori minutele la cronometru. Ai rabdare, nu o sa-ti iasa tot intr-o saptamana. big grin
Pentru abdomen poti face si abdomene.
Bafta! :*

| Inela a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca alerg dimineata, cum ma scol. Dupa iai micul dejun. (inainte de alergat maninci un mar sau ceva fructe, eu asa fac). :*

| iljaponia explică:

Si eu am 3 saptamani de cand mam operat de apendicita si nu pot alerga sau sa fac abdomene momentan...dar va multumesc oricu pentru sfaturi