| Biscuiti a întrebat:

Vara trecuta m-am facut mov in cap cu ciolet de gentiana, si acum vreau sa ma fac cu albastru de mettilen, dar vreau sa stiu, daca iese la spalat asa cum a iesit si violetul de gentiana? Mai stiti cu ce alt ceva m-as putea face(orice culoare, nu conteaza)? Multumesc anticipat big grin

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Pe mine violetul mă ţine o lună, albastrul de metil doar 2-3 săptămâni. Pe lângă astea poţi să te mai faci cu tinctură de Castelani care îţi dă un magenta/roz aprins, carmin pentru roşu sau vopsea adevărată de care poţi să îţi cauţi şi tu pe net că m-am săturat să dau mereu aceleaşi linkuri -_-

| Blondda a răspuns:

Iese mai repede decat violetul.happy

| Narcysa a răspuns:

Am si eu o intrebare.In cat timp a iesit violetul? Dupa cate spalari?