| Muflă a întrebat:

Cum se scoate violetul de gentiana din par? An niste suvite decolorate pe care le-am facut toata vara cu albastru de metil, care se vede foarte dragut dar lasa un gri urat pe par dupa ce se duce culoarea... Am acoperit gri-ul ala cu violet de gentiana pentru ca nu aveam la indemana vopsea si speram ca o sa iasa mai repede pentru ca vreau sa-mi fac suvite verzi (mi-am luat vopsea de pe net), dar au trecut doua saptamani si este la fel de mov chiar daca m-am spalat pe cap de 3-4 ori.

6 răspunsuri:
| Muflă explică:

Deja o fac, dar in ritmul asta parul meu o sa arate ca o capitza (il intind cu placa zilnic si deja e cam ars saracul)

| Muflă explică:

Ammona, eu de la directions am vopseaua cu care vreau sa ma fac, e spring green, dar nu cred ca o sa se vada la fel de dragut pe par gri sad

| F. a răspuns:

Spala-te de cat mai multe ori, uda-ti parul.big grin se va lua in cele din urma la apawinking

| KosmiiiNa a răspuns:

Incearca cu "Garnier Ultra Doux-Aloe Vera and vegetable milk". Pe mine m-a ajutat happy

| rely_5301 a răspuns:

Nu il mai intinde cu placa...pentru ca ti se va arde tot parul.