| anonim_4396 a întrebat:

happy Vreau sa imi cumpar benzi pentru epilat. Care sunt cele mai bune? ce trebuie sa fac ca sa nu ma doara asa tare? cum trebuie sa fie pielea inainte de aplicare? adica, sa nu aiba iritatii sau ceva de genul asta?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut! Eu folosesc Veet pentru fata pentru ca mi se par cele mai bune(15-20 lei, depinde de magazin). Pentru picioare am epilator Braun.Cat despre durere o suporti si gata.Ia un Algocalmin inainte si va mai diminua durerea, dar nu de tot.Nu folosi ceara(calda sau rece) pe pielea iritata, rupta.Nu vei face decat sa o faci sa fie mai rau. Dupa folosirea benzilor foloseste un servetel din cutia benzilor.Indiferent de marca folosita acestea sunt impregnate cu ulei de masline si alti agenti meniti sa calmeze pielea proaspata traumatizata.Vei fi, cel putin 45-60 minute, rosie pe zonele care le-ai epilat.Incalzeste benzile intre palme(freaca-le intre ele), dezlipeste(pentru ca sunt cate 2 lipite intre ele), aplica si trage repede in sensul invers cresterii parului fara sa te gandesti prea mult. Dupa ce ai folosit peste tot unde vroiai, foloseste servetelul(este intr-un ambalaj, nu ca atare). Poti sa cumprei si la bucata(in magazinele de cartier, la super-market-uri cumperi cu cutia)

1 răspuns:
| Marrythenight a răspuns:

AAAAAA si am uitat ceva. Precizati va rog si pretul happy