| anyry a întrebat:

Care benzi de epilat sunt cele mai bune si de ce?

8 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Eu prefer benzile de la Veet.

| Etelca a răspuns:

Ca sa fiu sincera, nu recomand benzile de ceara rece pentru ca dai multi bani pentru a te face pe tot piciorul, iti lasa si ceara pe corp, cand cu banii aia poti sa te duci la salon si sa te faci mult mai repede, fara stres si bani in plus...Doare si mai putin ceara calda(parerea mea).

| anyry explică (pentru Etelca):

Daca imi ramane ceara pe picior, cum o pot da jos?

| Etelca a răspuns (pentru anyry):

Cu spirt, ulei sau servetele speciale daca cumperi pachet de benzi depilatoare, servetele sunt incluse happy

| Mirunaaaa a răspuns:

Cele noi de la veet sunt bune. şi parcă nici nu dor aşa tare laughing Restul de ceara o poţi îndepărta cu un şerveţel umed cu extract de aloe vera happy.

| Cudeea a răspuns:

Cred ca Veet, pentru ca functioneaza foarte bine si indeparteaza tot, iar urmele de ceara ramase le poti sterge forte usor cu un servetel umed special. happy

| cecilika a răspuns:

Cred ca,, Farmec,, sunt cele mai bune.
Benzile depilatoare cu ceară Farmec, îndepărtează eficient părul nedorit şi vă lasă pielea catifelată datorită Extractului de Gălbenele cunoscut pentru efectele hidratante şi antiinflamatoare. Uleiul din sâmburi de struguri are un puternic efect antioxidant iar Vitamina E contribuie la hidratarea pielii.

| Lavinixy a răspuns:

Veet Benzi de ceara rece
Efect de durată
Vrei o depilare perfectă, care să dureze cât mai mult? Cu benzile de ceară rece Veet obţii până la 4 săptămâni de fineţe şi catifelare.

Cum folosesc benzile de ceara rece Veet?

Foarte uşor:

Incălzeşti benzile între palme timp de 5 secunde
Le dezlipeşti
Le aplici în sensul de creştere al firelor de păr
Şi le îndepărtezi rapid, dintr-o singură mişcare, în sens invers creşterii firelor de păr
Depilarea axilelor

pielea trebuie să fie curată şi uscată, fără nicio urmă de deodorant
ridică mult cotul astfel încât pielea să fie cât mai întinsă
părul de la axile creşte în 2 direcţii, de aceea vei aplica benzile în sensul creşterii firelor de păr. Poţi tăia banda de ceară rece în jumătate pentru o utilizare mai uşoară.
Depilarea liniei bikinilor

ca şi în cazul depilării axilelor, pielea trebuie să fie curată şi uscată
depărtează picioarele, aplică banda de ceară rece în sensul firelor de păr şi freacă repetat tot în acelaşi sens
îndepărtează banda dintr-o singură mişcare, tinând de piele pentru a evita disconfortul
Ponturi:

poţi folosi de mai multe ori o bandă, până ce aceasta îşi pierde aderenţa
exfoliază pielea înaintea depilării, pentru a elibera eventualele fire de păr crescute sub piele
întotdeauna se îndepărtează rapid banda de ceara, tinând de piele cu cealaltă mână pentru evita disconfortul.
în cazul în care rămâi fără şerveţele Perfect Finish, poţi folosi o dischetă demachiantă îmbibată în ulei de bebeluş. Nu folosi apă, săpun sau alcool.