| R1alu a întrebat:

Vreau sa imi cumpar ulei de cocos pentru ca sa imi creasca mai repede parul. Ce credeti? Daca ma duc la plafar sa cumpar, trebuie sa cer un anumit tip? Vreau sa stiu cam si ce pret are si la cat timp il folosesc.A, da, si cu ce trebuie sa il amestec? Cu alt tip de ulei? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Lola05 a răspuns:

Costă cam 45 de lei borcănelul de 350 ml, mai era și mai mic dar nu mai știu exact la ce preț. Al meu e de la Steaua Divină, dar și Solaris au cam la aceleași prețuri.
Este bun pentru păr, îl penetrează mai bine decât uleiul de măsline.
Ai putea să îl combini cu un fruct de avocado foarte bine copt. Cel mai bine dai mai întâi fructul prin blender, iar mai apoi amesteci cu 2-3 linguri de ulei de cocos, poți pune și o lingură de ulei de ricin, câteva picături de vitamina A și E. Stai cu masca măcar o oră-două. Spală-te cu un șampon blând, cât mai natural (încearcă-le pe cele de la Vivanatura).
Folosește această mască o dată sau de 2 ori pe săptămână.