| silvia_6803 a întrebat:

Cam cat timp trebuie sa ma dau cu ulei de ricin ca sa imi creasca parul mai repede? happy

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Eu zic sa-l folosesti tot timpul (eu cand l-am achizitionat prima oara il foloseam cam de 2 ori pe saptamana, am mai rarit si asa am ajuns sa-l aplic la 2-3 saptamani, fiindca nu prea am nevoie + ca imi cam ingrasa parul sad ) si sa nu ai asteptari enorme, altfel ai putea fii dezamagita daca rezultatul nu e asa de consistent pe cat te-ai asteptat si vei renunta la uleiul de ricin, chiar daca acesta este foarte bun. Cred ca depinde si de textura firului tau de par si de ritmul in care acesta creste normal. Dar, in orice caz, chiar daca nu-ti va creste foarte mult (in niciun caz sa nu te astepti la 10-15 cm intr-o luna, cat creste regulat intr-un an...), cu siguranta iti va face parul mult mai sanatos si mai puternic, uleiul de ricin este recunoscut pentru beneficiile sale. Combinat cu uleiul de masline, e un adevarat rasfat pentru par!
Succes, pa-pa!

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Depinde si de par. La mine s-au vazut rezultate dupa prima luna, iar la o prietena nu se vede nicio imbunatatire nici dupa 3 luni. Deci depinde. oricum e foarte bun pentru par asa ca nu te lasa de "tratament"hee hee

| Emeraude a răspuns:

@Theyuu : e normal sa ti se ingrase, tocmai din cauza asta tratamentul cu ulei de ricin se aplica in general seara, urmand ca a doua zi dimineata sa te speli pe cap sau, sa stai doua ore cu el pe cap inainte de a te sampona pentru a-si face efectul. Eu insa il recomand cu caldura, in combinatie cu uleiul de masline face parul minunat!
Multumesc pentru fundita!happy

| Mik3 a răspuns:

2-3 saptamaniwinking

| Theyuu a răspuns:

Eu nu iti recomand sa te dai cu ulei de ricin pentru ca si eu m-am dat si imi statea intotdeauna parul cleios.Iti recomand sa te dai pe gene.Eu m-am dat si acum am niste gene foarte lungi