| Căpșuni a întrebat:

Buna TPU happy
Vreau sa incep sa ma epilez cu ceara, acasa. Precizez ca nu m-am epilat niciodata cu ceara si habar nu am cum se foloseste. Imi puteti da niste sfaturi? Ce trebuie sa fac. cum incalzesc mai exact ceara și cum o aplic?
Voi ce ceara folositi?

Răspuns Câştigător
| Marca a răspuns:

Salut,in primul rand nu folosesti ceara obisnuita de la lumanari ci ceara speciala.
Ai aici tot ce-ti trebuie, iti spune cum sa faci pas cu pas, insa eu iti recomand mai mult la salon.
http://www.machiaj.md/4432/epilare-cu-ceara-la-tine-acasa-sfaturi-retete/
________

1 răspuns:
| diana478 a răspuns:

Hey! eu ma epilez cu ceara la tub pentru ca mi se pare mai eficienta decat benzile de ceara.Deci acel tub il pui intr_un aparat special(nu stiu exact cum se numeste dar stiu ca se gaseste in marketuri-intrebi si tu la magazin)care se baga in priza, se lasa30-40 min sa se incalzeasca ceara si apoi, fara sa il scoti din priza aplici pe suprafata piciorului(daca ceara nu e incalzita bine s-ar putea sa te doara putin cand o aplici). Dupa ce ai facut asta astepti putin(in jur de 1 minut)ca sa se raceasca ceara si apoi, pui o banda depilatoare(care se gaseste tot in marketuri/farmacii)pe zona cu ceara iar dupa ce s-a lipit bine de picior tragi repede de ea in sensul invers al directiei firelor de par.Si gata! Sper ca te-am ajutathappy