| mermaid01 a întrebat:

Voi cum va epilati? Ce ceara folositi? As vrea sa incep sa ma epilez cu ceara pentru ca nu mai am incredere in creme. Cand m-am epilat prima data am folosit o crema de la veet si parul mi-a crescut inapoi negru si foarte des.Asa ca, aveti vreo recomandare sau niste experiente?

3 răspunsuri:
| AlexandraAG a răspuns:

Nu conteaza ceara. De obicei, ce e mai scump e mai bun. Vezi tu

| Boristez a răspuns:

Epilare cu raze, dar. costa o avere deci nu merita

| Georgianaaa11 a răspuns:

Uite eu m-am epilat întâi cu big, tot de la veet și creste foarte repede firul de par înapoi și e incomod ca înțeapă. Apoi am trecut la creme și de la ele pielea e mai fina dar tot același rezultat de scurta durata îl au. Acum folosesc un epilator, se încarcă repede și în principiu smulge firele de par, iar ele când cresc iar sunt mai rare și pentru ca sunt smulse nu mai înțeapă. Dar varianta asta e dureroasa. Cred ca epilarea cu ceara ar fi cea mai buna varianta pentru ca le smulge repede și nu stai sa simți durere la fiecare fir de par cum e la epilator.