| camifgtjfjtyfmh a întrebat:

vreau sa va pun o intrebare sunt tunsa in bob si vreau sa imi creasca un pic mai repede ca sunt tunsa bob pana la gat dar nu este pana jos la gat este un pic mai sus multumesc

2 răspunsuri:
| nicole96 a răspuns:

A tratamente naturiste poti folosi:
-infuzie de rozmarin, cu care iti clatesti parul;
-masca din ulei de ricin+galbenus de ou, se amesteca foarte bine si se maseaza pielea capului; dupa 1 ora se spala parul;
-poti sa-ti prepari singura un sampon format din 2 galbenusuri+ 2 linguri tinctura de brusture+ 4 linguri apa;
-FOARTE IMPORTANT este masajul zilnic al scalpului, in jur de 5 minute. Poti efectua acest masaj, pentru o eficienta ridicata, cu tinctura de ardei iute (foloseste aceasta tinctura doar de 2 ori pe saptamana) FUNDA?:X

| AndraAlee a răspuns:

Buna Cami! Incearca uleiul de ricin.Iti creste mai repede parul.Si eu il folosesc si imi creste repede.
Fundita? Plz