| mihaela155 a întrebat:

Eu sunt tunsa de cateva luni de zile, si as vrea sa imi creasca parul mai repede ce as putea face? Idei? Fundita!:*

Răspuns Câştigător
| AllyM a răspuns:

Iti recomand samponul de la Gerovital pentru cresterea parului, il gasesti foarte usor in supermarketuri dar si la farmacie.Mai poti incerca vitamine pentru cresterea parului de la farmacie,care nu sunt foarte scumpe si functioneaza sau sa mananci cateva legume sau fructe bogate in vitaminele necesare cresterii parului :morcovi,cartofi,mango,portocale,cereale,fasole,banane,mazare,linte,fasole,migdale, ulei de soia sau ulei de floarea soarelui (toate fiind bogate in vitamina A, B, C, E) Sper ca te-am ajutat! La mine a functionat :*

9 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Sa iti masezi scalpul tongue circula sangele mai bine si creste parul mai repede. Si de la apa creste repede (unghiile la fel, in caz ca te intereseaza).

| Kasia a răspuns:

Maseaza-ti radacinile zilnic, foloseste ulei de ricin si cumpara-ti un supliment pentru cresterea parului de la farmacie.

| Rockerul23 a răspuns:

Cum adica esti tunsa de cateva luni de zile?
Cat de scurt te-ai tuns :O

| mihaela155 explică (pentru Rockerul23):

Pana la gat. coafura cleopatrei daca o stiilaughing

| TheLaw a răspuns:

Tunde-ti varfurile in fiecare saptamana.
Asa accelerezi procesul de crestere.
Si, du-te la farmacie si cere ricin, si intreaba cum se aplica. O sa ai rezultate foarte bune.

Bafta!

| yourcrys a răspuns:

Mananci oua de prepelita si faci tratament cu oua de prepelita si propolis.

| veronica3513 a răspuns:

Masajul cu ulei de ricin contribuie la cresterea rapidaa parului, care va fi mai sanatos, mai moale, stralucitor si mai des.

| Andreutza184 a răspuns:

Stai mutl in apa.Intr-o saptamana parul mi-a crezcut de la umeri pana la brat.Adica cam 20-30 cm.

| Rockerul23 a răspuns (pentru Andreutza184):

Cum sa creasca 20-30 cm intr-o saptamana laughing
Nici 2-3 cm nu prea are cum sa creasca intr-o saptamana big grin