| Visinica24 a întrebat:

Vreau si eu niste sfaturi despre ce anume sa folosesc pentru a nu se mai inspica parul repede. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| sensuallypinky a răspuns:

Masca naturala care ttrebuie aplicata o data maxim de 2 ori pe saptamana, recomandata de profa mea de estetica:o ceasca de ulei de masline, cu un ou batut si cu vitamina E(care se gaseste in orice farmacie la flacon aprox 3 lei).O aplici pe tot parul, o lasi sa actioneze 20 de minute apoi te speli pe par.Se umezeste bine parul, se pune in palma jumatate din cantitatea de sampon pe care o folosesti de obicei, si clatesti. Apoi mai samponezi odata, dar de aceasta data masezi scalpul 10-15 minute cu miscari circulare. Dupa aceea, clatesti bine, si aplici un balsam adecvat tipului tau de par.Il aplici pe lungimea parului, nu si la radacini, caci va incuraja ingrasarea rapida a parului.Clatesti foarte bine, apoi iti pui un prosop pe parsi il lasi 20 de minute. Dupa aceea, lasi parl sa se usuce parul natural.Cand ste complet uscat, sau macar in proportie de 70% il poti pieptana, dar cu foarte mare grija sa nu tragi tare, sa nu rupi fire.incepi de la varfuri sa pieptani din ce in ce mai sus pana ajungi de la radacini pana la varfuri.Incearca sa eviti cat mai mult sa folosesti eonul, placa, ondulatorul deoaece acestea dinc auza temperaturii ridicate deterioreaza foarte mult firul de par.Chiar daca nu imediat, in timp se vor vedea rezultatele dezastruate.Dar daca totusi folosesti placa din cand in cand, foloseste si un ser protector care il gasesti in orice magazin unde gasesti sampoane etc sau farmacii maxim 10 lei.Varfurile nu le poti opri sa se despice.Trebuie tunse periodic la aproximativ 2-3 luni, si crede-ma ca asa este.De cand afc si eu asta arata mult mai sanatos. Oricum e mai bine sa tunzi foarte putin din el la 2-3 luni un centimetru, decat la un an-2 dintr-odata radical 7-8 centimetri sau mai mult.

| Visinica24 explică (pentru sensuallypinky):

Multumesc foarte mult pentru sfaturi, o sa ma folosesc de ele.ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult e ca se inspica foarte repede desi nu folosesc placa, ondulator.

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Tunde-ţi vârfurile regulat, apoi fă-ţi odată pe săptămână o mască(naturală) nutritivă sau una pentru părul uscat şi degradat!
www.sites.google.com/site/detoateromania/contact-me/masti-naturale-de-par
Baftă!

| Visinica24 explică (pentru Esperança):

Multumesc mult, mai astept putin si dupa voi alege rapunsul castigator.