| greenmoon a întrebat:

De ce spun unii ca parul spalat pe timpul menstruatiei se inspica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu cred aşa ceva! Poate uni au superstiţi cum e şi cu făcutul băi când e popa-n biserică.

| mona a răspuns:

Inca nu am auzit asa ceva pana acum si nu cred ca e adevarat

| morningstar a răspuns:

O superstitie, probabil.
Nu este adevarat, nu au a face una cu alta. Poti sa te speli oricand ai fi la menstruatie, parul se toceste din diferite cauze ( lipsa de vitamine, calciu, stres, alimentatie nepotrivita, sau doar pentru ca a trecut mai mult timp de cand ai taiat varfurile ultima data, etc).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt idioti

| EvaneSScence a răspuns:

Cred ca e o legenda zonala asta. N-am mai auzit-o. Parul se despica la varfuri doar daca nu e sanatos sau e mult prea lung.

Răspuns utilizator avertizat
| greenmoon explică:

Bai, oameni buni, am intrebat doar de ce cred unii astfel...
eu una, nu sunt atat de cretina incat sa cred in asa ceva, o chestie ilogica.
dar speram sa aud analogia dintre una si cealalta! eventual, sa imi explice cineva care sustine asta...

| Andandut a răspuns:

Sunt doar mituri! Poti sa faci baie in timpul menstruatiei atat pe corp cat si pe cap!

| d4ea a răspuns:

O prostie...te speli cand ai nevoie.parul s despica din alte cauze