| NuGasescUnNumeOriginal a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un rimel, sper ca imi puteti da niste sfaturi. Am genele destul de lungi si curbate, mi-ar trebui rimelul doar pentru culoare si puti volum. Ce mascara m-ati sfatui sa aleg? Si sa nu fie mega scumpa gen Dior Chanel etc. Mersi anticipat.

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Http://therhythmofheels.wordpress.com/......s-mascara/
rimel volume express de la maybelline

| Ruxandra15 a răspuns:

Infinitze Pe mine m-a dezamagit din cauza periutei super mare. Poti incerca de la AVON:Supershoc,Irezistibil sexy,Mega Effects face genele frumoase dar eu am facut alergie la substantele din el. Oriflame:Wonder las,Volume Build, Very ME, The one, Giordani gold
Maybelline:Colossal volume
Max factor:Falsh las effects.
Rimmel:Sexy Cuvers, Scandalyese. Mai sunt ieftine dar nu sunt foarte bune:Ruby Rose.Mai poti cauta la elf, essence, yves rocher

| irinuk28 a răspuns:

Bună,eu sincer și din propria experiența îți recomand rimelul Mascara Infinitize de la AVON, deoarece are aplicatorul format special pentru toată forma genelor(de la colțul exterior pana la cel interior).
În + e special creat pentru genele lungi și curbate.
https://www.google.ro/......ps?/search

O zi bună!

| irinuk28 a răspuns:

A,prețul e foarte bun(zic eu), undeva pana în 20 de lei.Depinde,căci dacă vrei să-l comanzi dintr-un catalog AVON, îl poți găsi în funcție de reducere și atunci bineînțeles că prețul se mai schimbă, dar nu depășește max.20 de lei.
Pa, pa.

| AnneSophie36 a răspuns:

Si eu am gene lungi si curbate, dar tot imi place sa adaug putin rimel pentru putin accent pe ochi si mai mult volum.Eu folosesc Rocket Volum Express de la Maybelline New York. Poate ti se pare putin cam prea scumpa (in jur de 40 lei), dar merita. Cel putin pentru mine e perfecta happy