| adelina899 a întrebat:

Buna TPUlove struck Sunt obsedata de placa laughing iubesc parul drept love struck problema este ca indiferent de temperatura placii ca e 100 sau 200 si ceva parul meu sta drept pana ies afara frustrated nu conteaza ca e umezeala sau nu pur si simplu nu`mi rezista foarte mult drept mi se onduleaza la varfuri asa ca inainte de a pleca insist foarte mult si am un par ars X_x Ce ar trebui sa folosesc inainte sau/si dupa pentru a-l face sa reziste mai mult timp drept?

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai sfaturi aici, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| Sara2 a răspuns:

Conteaza mult placa
uite eu am avut o placa la 20 lei si nu indrepta deloc, de cand mi-am luat Remington, pot sa il prin si coc, cand il desfac ma tine drept tzipla cateva zile, pana la urmatoarea spalare pe cap, nu trebuie creme si alte prostii ci doar o placa buna, eu am dat 180 ron pe placa asta

| adelina899 explică (pentru Sara2):

Nu cred ca placa e problema, eu am de la Babyliss si am dat pe undeva pe la 2 mil

| Loriiii100 a răspuns (pentru Sara2):

Aceeasi o am si eu si o recomand!happy

| Sara2 a răspuns (pentru adelina899):

Atunci nu stiu ce sa zic, pe mine ma tine nu am probleme si am parul ondulat tare natural, si umflat fara forma incearca sa gasesti cumva solutia, dar cu crema nu sunt de acor deoarece parul trebuie sa fie uscat cand il indrepti, sper sa nu gresesc

| adelina899 explică (pentru Sara2):

Exact la asta ma gandesc si eu cand vine vorba de creme si uleiuri inaintea folosirii placii. Probabil thinking sa folosesc un balsam pentru par drept mult fixativ si ceara thinking nu stiu...

| Anne2000 a răspuns:

Pai, te dai sa zicem seara inainte de culcare cu placa apoi iti legi o coada la ceafa si pe acea coada legi elastice multe pana la sfarsit. Dar ai grija ca elasticele sa fie unul langa altul ca sa stea perfect intins si sa nu apara urme de elastic. Ei bine, eu fac asta pe parul ud. Sa stie ca da rezultate superbe. Eu am ramas uimita. Sper sa-ti placa.

| rebecutza99 a răspuns:

O crema de par. Inaintehappy

| adelina899 explică (pentru rebecutza99):

Sti si ce crema happy?

| rebecutza99 a răspuns (pentru adelina899):

Pai de la Wella. Eu cel putin asa o am. Si nu am parul ars mai deloc, si imi dau in fiecare zi cu placa, dupa ce imi fac baie :X SUCCES happy

| Lykee a răspuns (pentru adelina899):

Am aceeiasi problema si folosesc o crema de intins parul de la Oriflame.

| adelina899 explică (pentru Lykee):

Eu am si parul ondulat x(. Crema o aplic inainte iar dupa mai este nevoie sa'l si indrept laughing? Te rog spune.mi ca e o crema miraculoasalaughing)0

| Lykee a răspuns (pentru Lykee):

Nu eu ma refeream la faptul ca dai cu crema inainte sa intinzi parul cu placa iar apoi sta mai drept mai mult timp!

| Sara2 a răspuns (pentru Lykee):

Chiar si dupa ...crema nu are acel efect de "umezire" si deja parul isi modifica forma? nu stiu ce sa zic mie una imi sta drept fara nimic, dar dureaza cam 40 de minute indreptarea, la inceput cand abia imi cumparasem placa si vedeam ca si dupa 3-4 zile este la fel de drept nu imi venea sa ma mai spal pe cap laughing da bine ma spalam, ma refer in sensul de mila ca isi revine la normal

| adelina899 explică (pentru Sara2):

laughing si mie imi sta drept daca il indrept de 2-3 ori pe saptamana la rand si dupa nu`mi vine sa-l spallaughing) tot asa mila ca sta prea bine ma rog vroiam sa te intreb la cate grade o dai?

| Sara2 a răspuns (pentru adelina899):

Invart butonu ala la maxim, sincer nu stiu cate grade are ca nu are ecran de acela si nici cutia nu o mai am, tu la cate grade o dai? oricum daca pun mana pe exteriorul ei frige, de fiecare data cand il indrept mor de cald laughing
incearca pe o suvita sa dai cu placa de vreo 9-10 ori, eu cand vad ca s-a indreptat bine, atunci trec la urmatoarea, trebuie sa ai multa rabdare, eu am si parul pana la fund ma apuca dracii cateodata

| adelina899 explică (pentru Sara2):

Tot asa invart rotita aia la maxim laughing 230 grade

| bloonduta a răspuns:

Parca am fi surori in privinta asta... daca ai sti cat te inteleg! Eu am parul foarte ars e tocit, despicat si se rupe de la varfuri! Si eu sunt obsedata de placa si am aceeasi problema ca tinelaughing.Eu mi-am cumparat un spray termic care proejaza parul imporiva caldurii si il mentine drept.:*

| JesusGee a răspuns:

Imbiba un tampon de vata in ulei de masline si unge placile. Asa nu iti mai arde parul si ii da stralucire de te vor orbi ochii.

| Cristinna93 a răspuns:

Mda. aceeasi problema o am si eu. am incercat si sampoane pentru indreptare, l-am dat si cu ceara dupa ce l-am intreptat, balsam, m-a facut si la salon cu placa profesionala si tot nu mi-a stat asa cum mi-as fi dorit :-s. As vrea sa stiu si eu ce-as putea face sa-mi stea parul drept happy