| nairpic a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o mica problema :). Sunt baiat. Am o placa de par de la Remington se numeste Remington S1005 ceramic straight 230 Uitati aici o poza http://www.remington-style.ro/......05-17.html
Deci problema e ca nu stiu la ce temperatura sa o setez.:) Faz ae ca ca sa setez temepratura trebuie sa invart un disc sau nu stiu cum ii zice.:).Am parul mediu si eu o folosesc la temperatura cea mai mica adica la prima bulinuta asa e reprezentata temperatura. Si parul imi sta drept doar cat stau prin casa cand ies afara si transpir putin sau daca e umezeala mare deja se onduleaza la loc.:(.Nu am incercat cu ceara sau crema inca si nu stiu daca merge. Intrebarea mea e daca o folosesc la temperatura buna? Cine mai are o astfel de placa sa ma ajute si pe mine cum si la ce temperatura (bulinuta) sa o setez :)Si daca as vrea sa il ridic in sus? To cu placa am incercat la temperatura cea mai mica si nu imi sta deloc :( Care ar fi problema? Am folosit si ceara inainte sa dau cu placa si degeaba.:( Oare ar fi temepratura? Imi e frica sa o dau mai mare fiindca habar nu am ce temperaturi sunt si care e potrivita pentru mine :( Mersi de ajutor:*. Seara buna.

5 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Mai, dai temperatura la placa cat crezi tu ca indreapta bine. adica incearca mai multe temperaturi.

placa arde parul indiferent. tocmai de asta se folosesc produse de ingrijire.

| danishor a răspuns:

Da-i la maxim daca vrei sa iti faci tepi.

| nairpic explică (pentru danishor):

Nu tepi vreau ceva de genul acesta http://www.youtube.com/watch?v=pmJlbeU04_o
Parul il am un pic mai mci ca al tipului din imagine.:).Si daca il dau la maxim nu o sa imi dauneze?:(

| nairpic explică:

Cea mai mare temepratura e de 130 de grade happy

| nairpic explică:

230 de grade ma scuzati happy