| Didutsu a întrebat:

Zilele astea m-am tuns si din pacate, foarte scurt. Mereu ma tund regulat odata la 2-3 luni dar parul nu se regenereaza si nu isi accelereaza cresterea. Uleiul de ricin chiar da rezultate? Cel mai bun raspuns primeste fundita. Multumesc anticipathappy.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna!
Laptele de cocos ajuta parul sa creasca lung si gros. Maseaza scalpul cu acesta, lasa-l sa actioneze circa o ora si apoi spala-l.
http://www.uleidericin.info/......alopeciei/
si eu mai folosesc o masca de galbenus+ulei masline si un pic zeama lamaie, facut ca o maioneza, apoi aplicat pe par si invelit in folie stau 3-4 ore apoi spalat normal..si sunt multumita..mai poti sa folosesti infuzoie din frunze de urzici, nuc.
O zi frumoasa sa ai!

| Anca95 a răspuns:

Da.Uleiul de ricin ajuta foarte mult la cresterea parului. Aplica-l de 3x pe saptamana si vei vedea rezultate.