| Zimmmmy a întrebat:

Buna~!
Trec clasa a 10a si sunt interesata de un curs acreditat pentru coafor/frizerie (in Bucuresti). Ce-mi puteti recomanda?
As aprecia daca cei care au participat la un curs sa-si poata da cu parerea.
Multumesc happy

7 răspunsuri:
| Luy a răspuns:

Http://www.christinevalmy.ro/ -este undeva pe lipscani
Eu nu dar a facut matusa mea si cand si-a dat examenul m-a coafat pe mine.Era super acolo si fetele stiau sa faca de toate.Sa te uiti pe site-ul ala care ti l-am dat si in orice caz poti sa mai te interesezi si prin alte parti. Eventual sa te duci sa te coafeze sau sa te tunda fetele si asa o sa-ti faci si o idee.Mai e o scoala numita "Vogue" sau ceva de genul dar nu stiu mai nimic despre ea doar stiu ca se duce o prietena de-a mea si se tunde acolo si se coafeaza pe gratis.N-ai pentru ce! Bafta!

| lalabell a răspuns:

Daca esti din bucuresti, cauta pe net cristian valmi, e cea mai buna din bucuresti am multe pritene care au facut curs acolo, cursurile se fac undeva in centrul vechi pe lipscani

| Danutza27 a răspuns:

Eu zic sa te astimperi sa cauti firme cu nume sonore mai mult fata decit ata,platesti firma,aceleasi formatoare predau si la alte firme. Vecina mea a facut la ASSD a fost colega cu Dana Ditu care are salon acum prin Cotroceni,mai am o colega care a facut la L`Oreal pai asta a dat banii de pomana faceau practica pe niste papusi riioase, dar pretul ***** a dus-o pe sora ei sa faca practica a umblat aia cu batic in toiul verii, motanul nu a iesit 2 zile de sub pat si se zbirlea blana pe el cind o vedea ajunsese de ii numarai coastele.

| 17Ioana a răspuns:

Salut,
Recomand cu caldura cursul de frizerie acreditat al lui Maher Haser, a aparut la tv de multe ori, pe la Romanii au talent, Teo Show, il tunde pe Adrian copilul minune si alte vedete.
Stiu ca de curand si-a deschis propria scoala de frizerie si este acreditat, cu siguranta ai ce invata de la el.
https://www.maher-academy.ro

Din cate am vazut pe Youtube, el are si o tehnica speciala de tuns cu foc, sa zic asa.
Cauta-l pe net si te vei convinge.
Bafta

| Serester_Mihai_1984 a răspuns:

Scoala de Hairstyling -Scoala de Coafor din Bucuresti a lansat si varianta cursului Online.

Adica facu cursul de acasa, te loghezi la platforma si sunt ore de video-uri in limba romana. Adrian Niculescu preda, este hairstylist de 11 ani pe la intercontinental, lido, dorobanti.

Sau daca va inscrieri la cursurile scolii primiti cursul online gratuit.

Ia incercati http://cursuri.stilistultau.ro/cursuricoafor

Recomand

| Alexandra_Bianca_1988 a răspuns:

Asta e cel mai bun, eu sunt cursanta acum si il recomand : https://www.facebook.com/StilistulTau.ro?fref=ts

| Madalina_Bajan_1983 a răspuns (pentru Alexandra_Bianca_1988):

Se fac separat cursul de coafor cu cel de frizer? sau amândouă?