| sweetkidd a întrebat:

Buna tuturor, am 13 ani, trec in a7a :)in 12 septembrie e ziua mea si incepe si scoala, cu ce as putea sa ma imbrac ca totusi e ziua mea:|deci e oribile pentru mine:))ce cadou frumos primesc si eu cand e ziua mea incepe scoala:))si as vrea si sa ma machiez, in general eu nu prea m-a machiez deloc:)ar eu m-am gandit sa ma dau cu un anticearcan, un gloss un creon alb pentru ochiz(sa imi para mai mari, putin rimel si sa i-mi umplu sprancenele unde am goluri cu creionul de sprancele, a da, si putin blush roz, vi se pare ok?

eu m-am gandit la tinuta asta:

http://www.envy.ro/moda/Pantaloni/Jeans/Jeansi-negri-str amti-10229

http://www.envy.ro/......rker-10822

http://www.envy.ro/moda/Jachete-si-sacouri/Veste/Vesta-n eagra-9011

cu o esarfa mov si un sacou mov si cu :
http://www.haine-trendy.ro/cizme/170-balerini-negri-cu-p ietre.html

ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna!
Sa te machiezi nu iti spune nimeni nimic, dar felul in care ai vrea tu sa te machiezi, e un machiaj complet aproape!
Eu zic sa lasi deoparte creonul, blushul si chiar si creionul de sprancenewinking
Daca ti-a stat bine pana acum cu sprancenele asa si nu ai avut nicio problema, de ce sa o faci acum? Plus ca arata strident.
Nu te poti da doar in locurile in care iti lipseste.Ci trebuie peste tot!
Si creonul lasa-l, sincer, nu-i de tinewinking
Nici eu nu ma machiez ca tine, pentru mine machiaj inseamna rimel, gloss si cine stie putin fond de ten, si am 16 ani.happy

Tinuta pe care ai ales-o tu este o tinuta normala pe care o porti zi de zi, nu pentru o zi speciala.
Eu zic sa te imbraci cu o bluza stramta peste fund [ daca e colorata ia-ti colanti pe negru sau alb, daca e alba colanti pe negru sau invers ]. Si balerini culoarea bluzei, sau culoarea colantilor.
Ori botinewinking Merg si ele f bine.
Sau chiar balerinii din pozawinking
Succes!
La multi ani!

3 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Bunahappy
mie mi se pare ca e cam incarcat tricoul(in cazul in care iti iei tot unul asa cu inscriptii)pentru ati pune si vesta si sacou.De asemenea tricou roz,cu sacou mov,iar mi se pare ca nu prea merge.
Eu ti-as recomanda un tricou mai simplu,fara inscrptii cu maneca putin bufanta,la care sa-ti pui un lantisor(alb,negru,crem)si asa scoti in evidenta sacoul mov, si esarfa, care cred ca sunt superbe.
asta e parerea mea...
mult succes in noul an scolarhappy

| pryncesSs a răspuns:

Nu prea ar merge daca iti pui si vesta si sacoul. Eu zic sa lasi numai vesta happy, daca va fi cald. iar esarfa mov. sincer mai bine roz big grin. sper ca te-am ajutat happy

| LollyPoop a răspuns:

Mie mi se pare ok.Dar nu poti purta si sacou si esarfa si vesta.depinde de vreme.Iar eu asi vota pentru niste tenisi sunt foarte la modawinking.
La machiaj as zice fond de ten, rimel, fard de ploape nu prea strident si un glos.Iar parul sa fiu desfacut cu fundita itro parte. Sper ca te-am ajutathappy. Fundita:d?