| Crinaaa17 a întrebat:

Am nevoie de ajutor cu alegerea unui fond de ten care sa mi se potriveasca. Am un ten uscat si orice fond de ten as aplica, dupa cateva ore, se strange in zonele uscata si arata foarte inestetic. De asemenea, am nevoie de un fond de ten rezistent, deoarece daca aplic pudra peste fondul de ten imi usuc tenul si mai repede. Astept cu drag sugestiile voastre. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Marina92 a răspuns:

Pentru tenul uscat ai nevoie de un fond de ten fluid, usor si uleios. Este ideal sa fie foarte hidratant si chiar cu particule iluminatoare.
De exemplu Sephora Fond de teint Hydratant. Dar se gasesc si la alte firme, tu ai grija sa scrie pe el ca e hidratant.

3 răspunsuri:
| Lola2013 a răspuns:

Incearca produsele de la PARISAX.Sunt profesionale.

| Dalia954 a răspuns:

In primul rand nu mai aplica pudra in zonele unde pielea se usuca foarte tare! Pe langa un fond de ten bun, rezistent ai nevoie de o crema hidratanta pe care o aplici cu cateva minute inainte de a aplica fondul de ten. Atentie insa: stratul de crema hidratanta sa nu fie gros pentru a evita amestecarea fondului de ten cu crema. In general fond uri de ten special pentru hidratare nu sunt, asa ca incearca sa-l combini cu o crema hidratanta. Sper ca te am ajutat!

| Crinaaa17 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri! Cred ca o sa il incerc pe cel de la Sephora.