Întrebare recomandată | DjSannan a întrebat:

Buna tuturor,am o intrebare si doresc sa raspunda toti cei care stiu sigur.
Care este vopseaua de par care contine vitamine pentru hranirea parului si care sa nu afecteze parul si scalpul?
Rog sa raspunda doar cei care stiu sigur raspunsurile, ofer si funda dar ofer celui sau celei care ofera raspunsul corect, va rog sa nu dati raspunsuri doar de dragul unei funde. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| EaEmma a răspuns:

Vopseaua SanoTint este destinata pentru vopsirea menajata a parului. Contine extract de malai, bogat in acid silicic, care protejeaza parul, extracte de mesteacan, de seminte de struguri, de coaja de nuca. Vopseaua SanoTint nu distruge parul, ea fortifica si restabileste structura lui. - Vopseaua SanoTint face parte din asa-zisele vopsele seminaturale, adica contine o cantitate minima de coloranti chimici (mai putin de 0, 1%). Cazuri de reactie alergica la vopseaua SanoTint nu au fost inregistrate. - Vopseaua SanoTint se prinde perfect pe parul deschis sau carunt. Se recomanda vopsirea parului carunt in nuanta parului natural. Dat fiind faptul ca vopseaua SanoNint este destinata pentru vopsirea menajata a parului (nu contine amoniac)......http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/vopsea-de-par