| cristinica88 a întrebat:

Buna tuturor!
am o mare problema cu parul capului. Firul de par este subtite si fin, mi se electrizeaza repede si mi se ingrasa a doua zi dupa de ma spal. imi cade foarte tare, iar acum aproape ca mi se vede chelia.
va rog ajutati-ma cu raspunsuri! multumesc anticipat!
p. s. urmez un tratament cu ulei de ricin, sampon gerovital si ser hidratant gerovital.

Răspuns Câştigător
| kta1431k a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa vizitezi un medic pentru ca multe boli pot provoca aceasta cadere abundenta de par,in al doilea rand, un simplu sampon si alte substante nu cred ca ar ajuta prea mult parul atat timp cat acesta nu se hraneste cum trebuie.
Un exemplu bun este caderea de calciu (hipocalcemie) care duce la pierderea parului si multe altele, deci sfatul meu este sa mergi la un medic

1 răspuns:
| crysu a răspuns:

Foloseste balsam de la kallos, dupa sampon te clatesti si pui balsamul il lasi cam 10 min,sa nu te piepteni cand ai parul ud,sa nu prea folosesti feonul,si sa folosesti o masca facuta odata pe saptamana,e la gerovital un tratament petrolum se numeste, e f bun, si e in jur de 20 lei,sau faci dintr-un ou, ulei de masline si ulei de ricin, il lasi vreo 2 ore in cap ap[oi te clatesti f bine.