| xXx_6498 a întrebat:

Buna sunt din ce in ce mai disperat, am urmat sfaturile voastre si mi-am luat ulei de ricin si sampon pentru regenerare de la gerovital, si imi cade chiar mai rau parul, imi dau cu uleiul pe par si il las cam o ora, apoi ma spal pe cap cu samponul gerovital, si numi cade parul deloc, dar dupa ce ma clatesc de samponul din cap imi cade in draci, de o gramada de luni imi tot imi cade, la inceput am zis co sa-mi treaca, apoi am schimbat samponul, dar nu a trecut, chiar sa agravat, ce pot sa fac?(sunt baiat si am 14 ani, as puteac chiar sa chelesc?)(si stiu ca trebuie sa ma duc la dermatolog, dar imi puteti spune cat costa si unde il gasesc? eu stau in Bucuresti)Va rog rasp cat mai repede, dau funda.(sprayl de la vicy este bun petru problema mea? daca da, cat costa?

8 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Buna.eu iti recomand sa te duci la medicul de familie.si eu am avut aceeasi problema, imi cadea foarte mult par.medicul mi-a dat vitamine, reteta a fost gratuita, n-am dat niciun ban, am urmat tratamentul cam 2 luni cu pauze si iti spun sincer ca mie mi-a trecut.am incercat multe tratamente naturiste si am folosit si tratament de la gerovital, ulei de ricin etc dar niciun efect.sa stii ca in perioada asta multora le cade parul, se regenereaza, a fost chinuit in timpul verii, cel putin al meu.rezolva problema in interior apoi urmeaza si sampoane, tratamente etc. pup

| alissya a răspuns:

Cauta o crema pe baza de PLACENTA, o folosesc de 8 luni, imi cadea parul ingrozitor crede-ma, pentru ca mi l-am ars crying credeam ca niciodata nu o sa imi mai revina, dar acum sunt ok, mai cade dar nu cum a cazut in trecut. o coafeza mi-a recomandat crema si mi-a spus ca e foarte buna si pentru caderea parului si pentru cresterea lui (adica creste mai repede decat de obicei). uleiul de ricin e bun, insa mai mult pentru cresterea parului din cate am auzit nu pentru caderea lui.
si eu dupa doua spalari m-am gandit ca nu da rezultate insa dupa vreme de o luna nu au intarziat sa apara, avand in vedere ca eu mi l-am si ars.
Incearca si asta si daca nu esti multumita, nu stiu ce sa zic, la mine a mers, acum dupa 8 luni mai am 3 cm de par blond il tund si pe asta /deoarece nu am vrut sa ma tund scurt atunci laughing ) si nu mai imi cade ca inainte, adica s-a regenerat, caci fire tot mai cad, nu poate fi chiar perfect, incearca nu ar fi rauwinking
bafta :*:*

| xXx_6498 explică:

E adevarat ca nu mananc deloc vitamine, mananc doar parjeli si fastfood, si nu sunt gras, asa ca mananc multe din astea poate astea or fi cauzele...

| fabiola a răspuns:

Incearca sa elimini cauza si nu efectul! Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului, dar nu previne caderea acestuia. Tu ai o carenta de vitamine si minerale datorita unei alimentatii nesanatoase, esti poate in examene si esti stresat sau folosesti geluri sau sampoane de proasta calitate.Mergi intai la medic pentru niste analize, mananca sanatos, fa sport! Mai exista si posibilitatea sa ai un fel de ciuperca care seamana cu matreata dar scalpul ramane rosu dupa caderea cojilor.Deci vezi intai cauza si numai experimenta orice. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://minilink.ro/bt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai catelule.ai 14 ani si esti atat de incuiat incat sa te iei dupa toate prostiile? spala-te ma cu apa si sapun de casa.sa vezi ce par moale o sa ai.ai parul tanar, de ce trebuie sa-l dai cu toate prostiile? spalate ma cu produse naturale, frunze de nuc, zeama de urzici,. cine v-a spus voua ca produsele din reclame sunt bune? aia vand o imagine ma, pentru bani.si ca sa vanda niste produse slabe, sau nevandabile.ba tatal meu are 80 de ani.si s-a spalat doar cu apa adunata de la ploaie si cu sapun de casa.cred ca are par mai mult ca tine in cap.fii baiat destept, lasa-i pe altii sa cheleasca. dati un spray discret in fes sapca sau caciula ce porti tu, si fa cum tiam zis.si lasa parul sa se regenereze in liniste. tu vezi si moatele astea de fete i-si ard parul cu placa cu vopsele, cu drotul si dupa aia cer sfaturi.pai cand stii ca singur te distrugi la ce mai ceri sfaturi dupa aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema ar am primit un spray pentru par de la londacare cu gingko si aprikot si il folosesc mereu dupa ce ma spal pe cap si e mai bine. Spray-ul este pentru revitalizarea culorii dar e foarte bun si pentru stoparea caderii parului. Este un produs greu de gasit pe piata, eu il am de la o coafeza ar trebui sa il cauti in saloane. Si apropo eu personal nu am vazut si nu cunosc pe nimeni la 14 ani raman chef din cauza caderii parului. Asa ca numai iti face atatea griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calm normal ca iti cade daca dai cu de toate. Rezumate doar la un produs anti cadere nu la 10. Si stii ca in medie pe zi ne cade aprox 100 fire de par nu?
Bafta.