| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu o rugaminte aca puteti sa ma ajutati.Am parul cam pana la jumatatea spatelui si nu stiu ce sa fac sa ma tund sau sa il las asa.mentionez ca mie imi place sa am parul lung, dar dupa parerea mea imi sta mai bine cu el tuns. Daca ar fi sa ma tund cam ce frizuri mi-at recomanda as vrea sa fie ceva gen in scarii, filat si cu breton pe o parte sau drept! Va multumesc pentru ajutorul acordat kiss!

10 răspunsuri:
| RoXxy a răspuns:

Eu zic sa nu faci o schimbare majora. Tunde-te in scari dar nu lua prea mult din lungime, fa-ti un breton pe o parte(nu ti-l fila caci se va despica f rau)si spune-i la coafeza sa te tunda cu "volum"adica parul din"varful capului"va fi tuns destul de scurtbig grin Arata super frumos asa si se potriveste la oric forma a fetei. Spune-i coafezei sa iti pastreze cat mai mult lungimea parului, iar tu ti-l poti prinde in diferite feluri.Nu face prostia sa te tunzi scurt ca vei plange dupa aiawinkingIti zic din propria experienta(nu am plans dar nici departe nu am fost)laughing

| BrunetteGirl01 a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi, sigur o sa-ti para rau daca faci asta. Dar daca crezi ca ti-ai placea mai mult cu el mai scurt fa-o. In legatura cu freza eu zic sa te duci la o coafeza priceputa fiindca ea stie ce ti se potriveste cel mai bine. Noi putem sa iti recomandam tot felul de freze dar poate nu iti sta bine cu ele si dupa aia chiar ca o sa regreti ca ti-ai taiat parul. Eu zic sa te gandesti bine sa nu regreti dupa aia. Bafta!

| Ramonish a răspuns:

Pai daca iti place parul lung tundeti numai varfurile.

| Liuuu a răspuns:

Hei! Eu iti zic sa nu te tunzi...o sa turbezi dupa parul tau lung. Asa am turbat (si inca o fac) dupa parul meu, dar uite cateva linkuri: par mai mediu - http://www.google.ro/......tp?/imgres si asta (cum sunt eu :)) http://www.google.ro/......tp?/imgres si uite cum e o fata cu par lung: http://www.google.ro/......tp?/imgres tragi tu concluzia :* Bye!

| Tiberiu4 a răspuns:

Poii tunde-te cum iti sta tie mai bine adica cum e genul tau :*si cum iti place funda?

| Raamonikaa a răspuns:

Tunsorile se fac intotdeauna ghidandu-te dupa dupa forma fetzei, si cum ai avut inspiratia sa ne afisezi o poza cu tine la avatar atunci cand ne-ai pus intrebarea asta, ca sa ne dam seama cum ti-ar sta mai bine (in care erai cu parul scurt, alb si carliontat) cred ca cel mai bine iti sta ca in poza asta de la avatar, deci lasa-l asa. Funda? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunnaaa si tieee:) pai... eu iti sugerez sa ti-l lasi asa... deoarece sunt foarte multe coafuri pe care ti le poti face cand ai parul lung. si eu il aveam lung si cret si m-am tuns stii coafura intr-o parte mai scurt iar in cealalta mai lung. ei bine in cazul tau. daca tot ai vrea sa ai un [STIL] nou iti sugerez sa te tunzi ca mine. Iar bretonul bineinteles pe partea in care se afla si suvita mai lunga :) ceva de genu http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres e mult mai dragut asa:D oricum ceea ce crezi u despre parul tau si coafura ta e mult mai important :D. Orice ai face iti urez bafttaaa:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ha ha Ramonika ce amuzanta esti straight face!

| Mikaelllla a răspuns:

Nu face greseala sa te tunzi!

| hadobasaniko a răspuns:

E doar o parere. Dar din par lung poti face si par scurt, dar din par scurt numai poti face lung. Cu parul lung iti permiti sa te coafezi cum iti trece prin cap dar odata tuns trebuie sa astepti sa ajunga iar lung daca te-ai plictisit de parul scurt. Eu am avut foarte mult timp par lung si l-am tuns din cauza unei greseli de decolorare facuta de o coafeza cam aiurita. Si acum astept sa imi creasca iar parul si vai incet trece timpul. Daca iti place lung dar vrei sa vezi cum ii cu el scurt, arajeaza-ti-l cumva sa para scurt, sunt atatea metode si moduri, vezi de iti place. Sau si mai simplu, incearca o peruca faina vezi daca iti place ceea ce vezi. Dupa ce il tai jos e prea tarziu de regrete.