| diidpn a întrebat:

Buna tuturor.As vrea sa intreb pe cei care au avut problema caderii parului in cantitati mari.Cum ati rezolvat asta?(acum nu am posibiltatea sa merg la dermatolog)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai fi stresat, incearca produse profesionale(care te avertizez ca nu sunt ieftine) si ai grija cu nutritia si problemele de sanatate.Succes! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am scapat de stres si n-a mai cazut. Si vorbesc foarte serios, pur si simplu eu umpleam hainele si scaunu unde stateam cu o claie de par de puteai sa faci naiba o peruca din parul meu dupa o saptamana de scoala! laughing

Schimba-ti samponul, poate e prea dur pentru scalpul tau. Incearca Yves Rocher pentru radiatii blonde. E foarte bland si-ti dau un exemplu : mi-am colorat o suvita de par cu markerul cu samponul de la yr doar s-a decolorat un pic cu sampon clear s-a dus tot.

| kiri11 a răspuns:

Eu am stopat caderea si sunt chiar foarte multumita cu acest ulei : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| elenaA_9063 a răspuns:

Cauzele caderii parului ar putea fi de ordin hormonal, alimentatie necorespunzatoare, lipsa unor vitamine din corp sau ar putea fi din cauza stresului. Din proprie experienta iti zic ca nu exista un remediu cu rezultate spectaculoase. Rezultatele devin vizibile in aproximativ 6 luni-un an. Ideal ar fi sa te duci la dermatolog sa incerce sa depisteze cauza si sa rezolve problema corect. Ca solutie temporara, ti-as putea recomanda fiolele vichy, desi sunt scumpe (samponul vichy nu m-a impresionat deloc). Ducray anaphase mi s-a parut foarte ok ca sampon.
Insa repet. daca te confrunti cu caderi masive ale parului, du-te la medic ca nu-i de joaca.