| DidiChanx3 a întrebat:

Vreau ceva remedii naturale pentru indepartarea punctelor negre pentru ca am incercat o multime de creme si toate au dat gres dau fundita ^.^

Răspuns Câştigător
| Mariiaaaa a răspuns:

Pentru punctele negre stiu ca este foarte buna o masca naturala din miere si scortisoara. Le amesteci bine se le pui pe fata, lasand-o sa actioneze 10-15 minute. Sper sa iti faca bine!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Baie de aburi, presarea zonelor afectate și comprese reci pentru închiderea porilor.
Pa, pa.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu folosesc demachiantul 3 in 1 de la avon, mie mi se potriveste foarte bine. E usor de folosit si ieftin, catifeleaza si hidrateaza pielea. Ia si punctele negre, nu e o solutie permanenta, dar tine cam 2-3 zile.

https://www.google.com/......ps?/search