| Flavy007 a întrebat:

Sal TPU vreau neaparat niste lentile de contact fara dioptrie care sa imi faca ochii rosii stiti de unde as putea sa iau unele ieftine si bune? trebuie cumva sa merg inainte la oftalmolog inainte sa le port? si este vreo problema daca port lentile de contact la 12 ani?

multumesc anticipat dau funda cine ma ajuta cel mai mult

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Da... poti chiar sa orbesti. Nu eu, un prieten a purtat ca i se parea "cool" si a purtat ceva vreme. Stii "suportul " acela in care le ti? Pot aparea bacterii in el si asa poti sa te imbolnavesti daca ti le-ai pus la ochi dupa. El a purtat ochelari 3 ani de zile si inca nu vede bine cu ochiul stang.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Lentilele de contact sunt una din cauzele apariției conjunctivitei, infecțiilor, bacteriilor și lezării ochiului.
Așa că mai bine te-ai gândi de 1000 de ori înainte să faci vreo prostie de care să regreți toată viața.

| Rakanishuu a răspuns:

Crede-ma... NU VREI! :-s

| Flavy007 explică (pentru Rakanishuu):

De ce? ai purtat tu si acum ai vreo problema cu ochii?

| Flavy007 explică (pentru Rakanishuu):

Ok atunci multumesc ca mi-ai spus nu o sa mai port

| Rakanishuu a răspuns (pentru Flavy007):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! happy

| Rakanishuu a răspuns (pentru Flavy007):

Da... poti chiar sa orbesti. Nu eu, un prieten a purtat ca i se parea "cool" si a purtat ceva vreme. Stii "suportul " acela in care le ti? Pot aparea bacterii in el si asa poti sa te imbolnavesti daca ti le-ai pus la ochi dupa. El a purtat ochelari 3 ani de zile si inca nu vede bine cu ochiul stang.