| LolaKiss a întrebat:

Buna!
Vara asta as vrea sa-mi fac niste suvite dar nu m.am hotarat. Nu vreau unele permanente.
Eu am parul castaniu.Ce sa aleg dintre violet de gentiana, rosu carmin si tinctura de castelani?

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

De 2 ani tot folosesc aşa ceva.
Violetul de genţiană, pe brunet iese mov. Dacă îl decolorezi puţin iese mai deschis. Eu le combinam. Violet de gentiana cu tinctură de castelani.
Ieşea ceva gen http://tipsweb.org/wp-content/gallery/red-hair/red-hair-14.jpg
Şi sunt brunetă, aproape.
La tine s-ar putea să iasă puţin mai strident, depinde cât de mult diluezi sau cât de multă soluţie pui. În orice caz, ţi le recomand pe toate + albastrul de metil, în caz că vrei un mov închis(combinat) sau chiar albastru, turcoaz.

| BuburuzaZd a răspuns:

Hey!
Si eu vreau sa imi fac, ba chiar am pus o intrebare acum cateva minute pe TPU.
Eu le fac cu albastru de metli, insa daca nu vrei poti alege violet de gentiana
funda:-x?

| RamooNebunik a răspuns:

Eu am avut ca si tine parul castaniu si mi-am facut suvite rosu carmin si arata super love struck dar poate tie ti-ar sta bine si cu violet de gentiana tongue