| Pikachuuuu a întrebat:

voi c parere aveti de epilarea cu epilatorul? este eficienta? cat este de dureroasa? (cel mai explicit raspuns primesthe fundita ) Mss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E eficienta, parul creste dupa 2-3 saptamani.
Iti recomand Braun Silk-epil Xelle 5380, ala roz.
E dureros prima data, dar de la a2a epilare incepi sa te obisnuiesti.
Poti sa folosesti capacul cu masaj, pentru zone sensibile sau chiar sa nu folosesti niciun capac, pentru o epilare mai eficienta.
Are 2 viteze si sistem cu 40 de pensete, merge foarte binehappy
M-a costat 250lei si il folosesc impreuna cu sora mea.happy
Are inclusa si o manusa cu gheata pentru a amortiza durerea...
Eu una zic ca merita, iar daca vei cumpara, ai grija sa citesti atent manualul de folosire :*
Numai bine!

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Epilatorul e bun, dar ceara calda si mai buna. Partea proasta la epilator e ca mai si rupe unele fire de par care apoi vor creste mai repede. Si ca doare un pic mai mult decat la ceara. Dar in comparatie cu lama si crema, epilatorul e destul de ok.

| Ramonaaaa a răspuns:

Buna
Epilarea cu epilatorul electric este destul de dureroasa si depinde daca suporti.Eu,personal,nu suport :). Poti citi mai multe despre ea aici:
http://www.noifetele.ro/advice/health.php?id=10
http://www.noifetele.ro/beauty/july08_hr_feature.php
:*

| KaRa23S a răspuns:

Unii zic ca e mai bine, altii nu. Eu sunt de parere ca e mai eficient cu epilatorul. Doare, insa durerea nu e insuportabila. La inceput usura mai rau, dar dupa aia mai putin... na pana la urma iti smulge firele din radacina. trebuie sa doara un pic, insa nu mai ai nici o treaba cu parul o durata mai lunga de timp.

| davidwarner a răspuns:

Este eficienta, tine mult 3-4 saptamani, iar parul creste mai rar si fin. Dar doare, mai ales prima oara. Alege epilatorul Braun silk epil7, exfoliaza si merge sub apa, ceea ce ia din durere.

Răspuns utilizator avertizat