| nataliaduchess a întrebat:

Spuneti-mi va rog care e cea mai eficienta metoda de epilare in opinia voastra. Care e oare cea mai putin dureroasa metoda? Stiu ca epilarea cu epilatorul sau cu benzi e foarte dureroasa dar eu nu am incercat-o pe asta. Ce parere aveti despre ea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| ÐiÐi a răspuns:

Cu benzile si cu epilatorul tine mai mult pentru ca ia din radacina. Bicu' nu i-a din radacina dar nu doare absolut deloc nu simti nimic. Poti folosi si crema ceva dar aia arde si ustura un pic si nu i-au bine. Daca vrei sa dureze foloseste epilator daca nu e neaparat foloseste bicul happy

| ÐiÐi a răspuns (pentru ÐiÐi):

Si e si mai rapid cu bicul happy

7 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Lama este cea mai buna.
Dar iti poti da decat de doua ori pentru ca o sa inceapa sa creasca mult.
P.S: O data cu lama, o data cu banda epilatoare si tot asa.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai nedureroasa e cea cu lama de ras dar nu e eficienta deloc. Tot cu benzi sau cu epilatorul e mai bine fiindca iti smulge din radacini nu mai ca trebuie sa astepti sa-ti creasca ca sa -l poata smulge bine. Daca te gandesti si la epilarea cu ceara nu-ti recomand fiindca atca pielea foarte mult. Funda?

| ÐiÐi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu bicu nu doare absolut deloc numai speria fata straight face si ba da e eficienta pentru ca asta fol toata lumea intre varstele 12-14 ani si Te Garantez CA NU DOARE DELOC

| ÐiÐi a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze am crezut ca zici ca doare laughing m-am si mirat laughing my mistake

| Unicucebeea a răspuns (pentru ÐiÐi):

Corect,plus ca s-a dovedit ca epilarea cu bicu nu ingroasa firul deloc oh go on doar atat ca nu tine foarte mult.

| LadyCrazy999 a răspuns:

Cred ca cu lama e cel mai bine(dar si cu benzi de epilare)