| →βσσblėėŝ←׃╳ a întrebat:

Buna!
Voi ce creme folositi pentru vergeturi, dar pentru celulita? Si daca stiti una cu care sa se duca in aproximativ 3 luni happy
Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| mihaela_4583 a răspuns:

Cellu M6, un veteran, are efecte reale, dar pe durata determinata si mai ales daca tineti si regim. Cu siguranta va lasa fara celulita, fara sa mai spargeti vasele de sange ca la impachetarile la cald. Insa este destul de scump, cca. 35 euro / sedinta si nu functioneaza 100% pentru celulita grad 4. Are insa avantajul ca are in dotare si programe speciale medicale si pentru sportivi, deci e o varianta completa si, mai ales, dovedita in timp. Repet, fara a va vindeca definitiv, va necesita mereu intretinere, deci buget mare alocat.

UltraShape este o mare gaselnita…. Costa 1000 euro aplicarea pe zona si se poate face doar cu regim strict 10 zile inainte, 10 zile dupa si un set complex de analize care sa arate ca aveti ficatul si rinichii in stare perfecta, sa poata procesa grasimea sparta si preluata apoi in sange. In plus, functioneaza pe straturi de tesut adipos de la 8 cm in sus, ori cati grasuni au ficatul si rinichii perfect sanatosi? Iar grasimea "sparta" nu se elimina, ci se muta in alta parte a corpului!

Oh, acum marea noutate: lipomasajul. Ca si Cellu M6, este un produs LPG, dar care nu mai are programele medicale si de sport, ci doar pe cel de beauty. Fiind scoase o parte din calculator si o parte din consumabile, aparatele de lipomasaj pleaca de la LPG cu 25% mai ieftine decat Cellu, dar fiind noi, sedinta finala de tratament poate ajunge mai scumpa de 35 de euro. Deh, este un aparat "nou" si "mai bun". De bun, e bun. Doar ca e un Cellu M6 mai chel.

Deci… fiti vigilente cand mergeti la remodelari

3 răspunsuri:
| NuConteazăCine a răspuns:

Cremele impotriva celulitei... Ele nu au efectul asteptat de tine, daca nu faci sport si nu respecti o dieta! Eu am incercat si nu au avut niciun efect => bani aruncati. Sunt foarte multe produse impotriva celulitei si tratamente impotriva vergeturilor. Acum depinde si de cat de avansata este celulita si etc. Poti incerca si cu masaj. Daca ai folosi toate aceste metode... cel mai probabil vor da rezultate! Desigur, depinde si de buget, totusi cea mai simpla cale este sportul! happy

| GOODLUCK a răspuns:

Stiu ca e ff buna crema Cellulight cu Guarana, alge marine, piper negru.Este un coktail exotic si indraznet de ingrediente anticelulitice naturale, fara parabeni.
Sper ca te-am ajutat.
happy
si multtt sport

| staysmart a răspuns:

Vezi mai multe creme cu detalii pe http://celulita.org/despre/crema Ideea este ca poti folosi si zat de cafea. Trebuie insa sa masezi bine si sa mentii tratamentul cel putin cateva saptamani