| Sylvye a întrebat:

Voi v-ati albit dinții la dentist? Sunteti mulțumiți de rezultate?

6 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Da! Înainte să merg multă lume mi-a spus că cică îmi vor cade dinții mai repede, etc thinking, dar am zis totuși să merg. Cred că am aproape 3 luni de când am fost. Și da, sunt mulțumită! Merită! happy

| Sylvye explică (pentru DiannaDia):

Nu ti-a crescut sensibilitatea dintilor?

| 愛日本 a răspuns:

Buna.Da am facut asta, si da sunt multuminta.

| smarteye a răspuns:

Sa stii ca exista si un tratament pe care poti sa il faci acasa. Pui putina pasta de dinti pe periuta si dupa aceea inmoi periuta cu pasta de dinti in bicarbonat de sodiu.
Eu folosesc de mai bine de 1 saptamana zilnc, cu periaj coespunzator si eu sunt foarte multumita.
Daca iti albesti dintii la dentist, sa stii ca iidistrui mult mai repede, asta mi-a spus propriul meu dentist. Mi-a explicat cum se pot strica: Atunci cand ii periaza, el de fapt subtiaza smaltul protector al dintilor cu substante chimice. Din moment ca ti se subtiaza smaltul portector, dintii devin mul mai sensibil la mancare putin mai tare...

| Lorena2536 a răspuns:

Da. Este un rezultat destul de bun, tine mult. Numai ca trebuie sa ai mai multa grija cu ei... Si sensibilitatea este putin mai mare