| anonim_4396 a întrebat:

Este pe aici cineva care a incercat epilarea definitiva? Daca da, sunteti multumiti de rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Am o colega care face epilare definitiva la barbie. Va face 12 sedinte si fiecare sedinta o costa 250 Ron.

| anonim_4396 explică (pentru Abh):

Multumesc. Te rog mult sa-mi spui si mie daca vor fi rezultate. Face cu laserul sau cu lumina pulsata?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

In cazul ei se foloseste laserul, deocamdata la partile "lucrate" nu ii mai apare nici un fir de par. I s-a promis ca nu va mai creste niciodata intrucat se distrug bulbii pilosi ai radacinilor.

| Zazu a răspuns:

Nu exista epilare definitiva.
Sedintele de epilare difera de varsta, sex si schimari hormonale.
Epilarea definitiva nu poate fi definitiva, pentru ca pe parcursul vietii exista diferite etape cand apar schimbari hormonale, acestea influentand pilozitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Epilarea definitiva este in mare parte o teapa mare, pentru ca aceasta epilare, necesita sedinte repetate dar, care costa in total circa 400 euro, cine spune ca face epilare definitiva cu 700 roni, minte de rupe!

Si, in multe cazuri, exista femei care au facut epilare defintiva, problema este ca definitiv, a fost doar pentru 2 ani.