| crisstina_3706 a întrebat:

Ce parere aveti despre procedeul de albire a dintilor. Este daunator? Nu am dintii f galbeni, dar as vrea sa ii albesc putin. Si-a albit careva dintii? Ati fost multumiti? si daca stiti cam cat costa, ar fi minunat. [multumesc anticipat]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da este bun,pui acel praf pe periuta de dinti si te speli cu bicarbonatul cum te speli cu pasta,mai este buna pentru albirea dintilor si sarea de bucatarie,acelasi procedeu,sau zeama de lamaie

| danutza_2917 a răspuns:

Dentista mea e impotriva tratamentelor de albire a dintilor pentru ca in timp aceastea duc la distrugerea dintilor, in schimb recomanda o pasta de dinti cu ingrediente naturale care pe langa ca albeste dintii pastreaza si o cavitate bucala sanatoasa. http://aloeveraforever.ro/......t-toothgel

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa nu ti albesti dintii! Acea galbeneata iti protejeaza dintii. Daca ii albesti vor deveni mai sensibili!

| abcdefgh a răspuns:

Daca vrei sa ai dintii frumosi spalate dimineata/seara in fiecare zi folosind dupa si apa de gura!