| Onixuţa a întrebat:

Vreau nişte sprâncene perfecte. Perfecte fizionomiei mele. Naturale sunt groase, însă au fost pensate excesiv, la salon mi le-a făcut ca pe a lui Edith Piaf. Am faţa ovală, tenul deschis, pomeţii vag conturaţi, nasul drept(uşor proeminent), ochii normali, fruntea 1/3 din lungimea feţei, păr şaten deschis. Tipul de sprâncene adecvat fetei mele ar fi arcuite, drepte, usor arcuite către sfârşit? Orice în afară de Nike, sprâncenele în "S" şi sprâncenele în "V". Mulţumesc anticipat. Fundiţă!

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Acum că-i vacanţă, dă-te cu ulei de ricin să-ţi crească şi mai repede. La faţa ta, ţi se potriveşte orice tip de formă. Şi eu am faţa ovală şi am forma asta:
http://2.bp.blogspot.com/......G_3499.JPG
Chestia e în felul următor, nu îţi alege tu o formă care îţi place, mergi pe forma naturală a sprâncenelor tale.
1. Dacă ai nasul uşor/mai mult proeminent, lasă-ţi sprâncenele puţin mai apropiate, cu cât ai nasul mai mic, cu cât poţi lăsa mai mult spaţiu între ele.
2. Conturează-ţi sprânceana cu un creion alb, mov, roz, verde, orice culoare, şi apoi pensează toate firele care depăşesc linia aia.
3. te cureţi de creion şi apoi retuşezi.
Ţi-aş recomanda să le faci uşor arcuite, îţi luminează privirea. Pentru alte detalii, pm :)

14 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Nu poti alege ce forma sa-ti faci pentru ca fiecare pers are sprancene diferite, si doar se poate reda forma din ce exista deja. sprancenele ideale le vedem cel mai frecvent.6-7 mm la baza 3-4 mm la capat.am pensat sute de sprancene si deja iubesc aceasta meserie. daca ai fi pe aproape cu mare drag te-as ajuta.ataseaza un link sa-ti vad sprancenele

| LoriLoL a răspuns:

De multe ori sprancenele sunt diferita ca forma una de cealalta ceea ce face mai greu de corectat.mai ales ca vrei sa ti le faci singura nu poti vedea perfect unde trebuie corectate.si eu fac asta si le vad egale dar cand imi fac o poze de ex fiecare are forma ei.din perspectiva altcuiva se vad diferit.

| Onixuţa explică (pentru LoriLoL):

Nu e corect! sad
De ce unii au sprâncene perfecte şi eu la saloane am nimerit doar fiicele lui Ciomu laughing)
Normale sunt groase, arcuite spre sfârşit, lungi.
Cum să le pensez? :**

| LoriLoL a răspuns (pentru Onixuţa):

Uita-te in josul paginii la rezultatele finale. http://www.adinanecula.ro/......anese.html

| capricc a răspuns:

Http://fucsia.ro/10-modele-de-sprancene-perfecte-foto/ le poti corecta prin machiaj cu fard si creion de sprancene pana cresc

| Naturelle a răspuns:

Se poarta o forma cat mai naturala, feminina. Fara vopsea.

| EllaHaHa a răspuns:

Pai te uiti pe net la imagini cu sprancene pentru fata ta cele care iti plac si crezi ca ti se potrivesc te duci la salon si ti le face. Bineinteles ca le arati femeilor de la salon poza =]]]

| Onixuţa explică (pentru EllaHaHa):

În viaţa mea nu mă mai duc la salon cu poze!laughing
Sprâncenele mele după ce am ieşit de la salon arătau ca a lui Naomi. Am fost la saloane cu prestigiu şi nimic. Sunt mai proaste decât mine în acest domeniu. Eu îmi pot face o sprânceană exact cum îmi doresc, dar cealaltă nu iese la felrolling on the floor)).
La salon m-a întrebat : "Le vrei mai groase?" şi am spus că da. Acum, Slavă Domnului, au crescut cât de cât. În concluzie nu mai merg la salon! laughing

| EllaHaHa a răspuns (pentru Onixuţa):

Cu poze de pe telefon dragaa

| EllaHaHa a răspuns (pentru Onixuţa):

Daca nu te mai duci la salon roaga pe cineva pe care cunosti si sti ca se pricepe

| Onixuţa explică (pentru EllaHaHa):

NU mă mai las pe mâna nimănui!laughing Vreau să mi le fac eu. Dar cum ar trebui să le fac? Mai arcuite sau mai drepte?

| EllaHaHa a răspuns (pentru Onixuţa):

Nu foarte arcuite dar nici foarte drepte

| Onixuţa explică (pentru AikkoxD):

Mi-am făcut forma dorită! happy

| LoriLoL a răspuns (pentru Onixuţa):

Ma bucur ca ai reusit.

| AikkoxD a răspuns (pentru Onixuţa):

Acum că-i vacanţă, dă-te cu ulei de ricin să-ţi crească şi mai repede. La faţa ta, ţi se potriveşte orice tip de formă. Şi eu am faţa ovală şi am forma asta:
http://2.bp.blogspot.com/......G_3499.JPG
Chestia e în felul următor, nu îţi alege tu o formă care îţi place, mergi pe forma naturală a sprâncenelor tale.
1. Dacă ai nasul uşor/mai mult proeminent, lasă-ţi sprâncenele puţin mai apropiate, cu cât ai nasul mai mic, cu cât poţi lăsa mai mult spaţiu între ele.
2. Conturează-ţi sprânceana cu un creion alb, mov, roz, verde, orice culoare, şi apoi pensează toate firele care depăşesc linia aia.
3. te cureţi de creion şi apoi retuşezi.
Ţi-aş recomanda să le faci uşor arcuite, îţi luminează privirea. Pentru alte detalii, pm :)