| Paul355 a întrebat:

vreau sa cer ajutorul comunitatii TPU. Sunt Paul si vorbesc in numele prietenei mele care a avut un accident zilele acestea. A avut o sesiune foto, si la salon stilista s-a decis sa-i puna gene false.Zis si facut, dupa sedinta prietena mea a incercat o crema care a tinut-o peste noapte pe gene pentru a se dezlipi, nici poveste, apoi stilista a incerca sa ii le dea jos peste 2 zile, din nou fara succes, a incercat demachiant, ulei de masline, orice fel de substante farmaceutice sa dizolve acel lipici ca intr-un final aceeasi "fabuloasa" stilista foloseste uleiul de ricin, reuseste sa "zmulga" genele false dar cu tot cu genele naturale ale iubitei mele... si acuma imi plange incontinuu ca nu va mai avea gene si am ajuns la disperare chiar nu mai stiu ce sa fac... Va rog din suflet ajutati-ma, va rog, ajutor, nu comentarii de a se afla in treaba sau mistouri sau ceva. Va rog chiar sunt disperat. Ce poate face acum? Cum sa isi recapete genele naturale daca i-au fost smulse?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sa ii fie invatatura de minte, ca data viitoare cand vrea sa faca o chestie de genul sa se informeze bine ce presupune procedura pe care vrea sa o faca, ce efecte are si cum se inaltura aceste efecte.
Daca sunt gene fir cu fir, pica singure in timp, daca sunt gene banda se apuca de coltul bandei cu penseta si se trage usor.
In ceea ce priveste genele care au picat, or sa creasca inapoi asa cum iti creste parul in cap sau pe picior, e exact la fel, trebuie doar putina rabdare,
http://www.e-genefalse.ro/content/15-indepartarea-genelor-false-individuale

| Elena9328 a răspuns:

Sa foloseasca mai des uleiul de ricin, o sa creasca nu iti fa griji nici tu nici ea.

| meatloaf a răspuns:

Sa se spele des pe fata! oricum vor pica singure cu timpul.iar in legatura cu genele naturale, ii vor creste.eu am vrut sa-mi tai bretonul cand aveam vreo 16 ani si mi-am taiat cu totul genele de la ambii ochi.mi-au crescut in 2 luni mai mari si mai frumoaselaughing

| Paul355 explică:

Si inca ceva va rog, la un ochi inca nu si-a dat jos genele false de frica... ce metoda sa mai foloseasca sa se duca lipiciul acela?

| SaschaM a răspuns (pentru Paul355):

Nu inteleg ceva, stilista i le-a pus si nu stie cum se dau jos? Poti s-o intrebi pe prietena ta cum a decurs punerea? Banuiesc ca i-a pus gene fir cu fir. Sa se duca la un salon care face extensii de gene, cum ar fi trebuit sa faca de prima oara si sa si le scoata acolo.