| helle a întrebat:

Vreau sa imi pun unghii cu gel si am cateva intrebari. Daca eu am unghiile scurte si mi le fac cu gel le pot face mai lungi? si se strica unghiile apoi?

4 răspunsuri:
| Xyt a răspuns:

Daca ai unghii scurte o sa iti puna tipsuri, dar nu o sa reziste asa mult.Eu mi-am pus tot asa si nu au tinut mai mult de 2 zile straight face..am fost foarte dezamagita, plus ca dupa ce le-am desprins a ramas acel lipici de care am scapat cu greu.

| CiufYlici a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=bSfbQ7N2b1c eu pun unghii si pot sa iti spun ca oricum fie ca e gel fie ca e acril unghia naturala va avea de suferit putin deorece prin pilire o va subtia, asta depinde de tehniciana care iti pune unghiile

| Biiiiii a răspuns:

O prietena de-a mea si-a pus unghii cu gel si am impresia ca trebuie sa fie scurte unghiile, ca sa nu se vada urat pe cealalta partea unghiei, gen sa nu se vada unghia crescuta sub unghia cu gel. Unghiile o sa-ti creasca in timp ce le ai cu gel, stai linistita.Si da, se cam strica dupa aia.

| andraa97 a răspuns:

Daca ai unghiile scurte iti poti pune tipsuri adica prelungiri si ti le poti face cu gel; astfel nu ti se vor strica unghiile. Eu am unghii cu gel, dar pe unghia mea(eu am unghiile mari) si nu mi s-au stricat. E adevarat ca s-au mai crapat(s-a crapat gelul) dar nu am nimic.