| IoanaYoo a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine. Aveam parul brunet si l-am decolorat.M-am vopsit roscata dar peste un timp m-am plictisit din nou de culoare si m-am facut bruneta. Dupa nu mi-a placut cum a iesit si am incercat sa ajung din nou la roscat,de aceea am folosit mai multe vopsele, iar acum am parul foarte rar si nu prea mai creste. Ce trebuie sa fac ca sa imi creasca parul din nou si sa fie des? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Morenna10 a răspuns:

Clatesteti parul cu apa si zeama de lamaie de cel putin 2 ori pe saptamana, tine-ti parul cat de mult impletit si incearca sa nu te mai vopsesti atat sau macar vopseste-te incat sa nu ajunga la varfuri.

1 răspuns:
| shainitainii a răspuns:

Ulei de ricin, ulei de nuca, galbenus de ou si vitamina A - e o masca pe care am facut-o eu si m-a ajutat foarte mult. Firul de par e mai puternic + ca mi-a crescut foarte repede.